Do szokującego zdarzenia doszło w niemieckiej miejscowości Schmölln w Turyngii. Jeden z mieszkańców lokalnego ośrodka dla imigrantów, 17-letni Somalijczyk, popełnił samobójstwo po tym, jak obserwujący go tłum zaczął krzyczeć „skacz”.

Tragedia rozegrała się w ubiegły piątek. 17-latek stanął na parapecie jednego z pokojów na 5. piętrze budynku z zamiarem popełnienia samobójstwa. Chłopak miał bowiem problemy psychiczne – kilka dni wcześniej wrócił ze szpitala psychiatrycznego, gdzie leczył ciężką depresję.

Kiedy opiekunowie młodego Somalijczyka zobaczyli, co ten robi, natychmiast zaczęli negocjować i odwodzić go od skoku. Zagadywanie nastolatka dało im czas, by zawiadomić straż pożarną i policję. Te miały zabezpieczyć teren i uratować chłopaka, gdyby zechciał skoczyć.

Niestety, na miejscu szybciej od służb pojawili się gapie, którzy obserwowali działania Somalijczyka. Grupa około 30 osób zaczęła nagrywać całą sytuację i zachęcać chłopaka do skoku. Po kilku chwilach 17-latek już leżał martwy pod budynkiem ośrodka dla uchodźców. Namówiony okrzykami tłumu odebrał sobie życie.

Funkcjonariusze policji zajęli się ludźmi, którzy zachęcali nastolatka do samobójstwa. Kilku osobom zarekwirowano telefony w związku z tym, że nagrywali nimi całe zajście. Co gorsza, wśród niemieckich internautów nie brakuje takich, którzy chwalą działanie młodego samobójcy i są zadowoleni z jego śmierci.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


źródło: o2.pl, wprost.pl
pt

...

Zobacz również

Zobacz również