Jak podaje Augsburger Allgemeine, niemieckim Augsburgu doszło do prawdziwego horroru. Grupa około 20 syryjskich uchodźców weszła do autobusu i zaczęła rozróbę. Najpierw przeszkadzali pasażerom, a potem zaczęli bijatykę. Podczas awantury ucierpiała m.in półtoraroczna dziewczynka, która została kopnięta w twarz.

Uchodźcy weszli do autobusu z dworca głównego do dzielnicy Lechhausen i od razu nie spodobało im się, że miejsce „zabiera” kobieta z wózkiem, w którym była półtoraroczna dziewczynka. Następnie mężczyźni zostali „w jakiś sposób obrażeni”, daltego podnieśli raban i zaczęli się rozpychać. Część zaczęła wieszać się na uchwytach, a część wrzeszczała na cały pojazd. Zarówno kierowca, jak i inni pasażerowie byli przerażeni.

Syryjczycy skakali po całym autobusie i celowo kopali pasażerów. Niestety ucierpiała również półtoraroczna dziewczynka w wózku, która nie została oszczędzona i została uderzona podeszwą buta w twarz.

Gdy pod autobus podjechała karetka uchodźcy zaczęli bić pasażerów paskami od spodni. Uciekli dopiero, gdy spostrzegli nadjeżdżające 12 radiowozów policyjnych. Traumatyczne wspomnienia na długo zostaną z pasażerami autobusu.

...

Zobacz również