Najpierw apel o zapasy, teraz Niemcy przywracają obowiązkową służbę wojskową

Najpierw apel o zapasy, teraz Niemcy przywracają obowiązkową służbę wojskową

Niemieckie władze chcą przywrócić obowiązkową służbę wojskową, którą zniesiono pięć lat temu. Ma to być krok w stronę zwiększenia bezpieczeństwa Niemiec w obliczu zagrożenia kraju. Za tym pomysłem szczególnie optuje niemieckie MSW.

Do dokumentu, który mówi o idei przywrócenia poboru, dotarła niemiecka agencja informacyjna DPA. Według niego, w środę niemieccy politycy zastanowią się nad propozycjami wzmocnienia obronności kraju.

W dokumencie można przeczytać, że nasi sąsiedzi chcą wzmocnić swoją obronność w ramach zagrożeń, które niesie ze sobą członkostwo w NATO. Politycy zwracają także uwagę na fakt, że trzeba pochylić się nad obroną cywilną kraju.

„Atak na terytorium Niemiec, który wymaga obrony konwencjonalnej, jest mało prawdopodobny. Trzeba jednak wzmocnić środki obrony cywilnej, gdyż nie można wykluczyć powstania poważnych zagrożeń w przyszłości” - czytamy w przechwyconym dokumencie.

Przywrócenie poboru to także nowy sposób walki z zagrożeniem terrorystycznym jakie narasta w Niemczech i całej Europie. Dzięki temu posunięciu, gdziekolwiek nie doszłoby do zamachu, w pobliżu będzie zawsze przeszkolona wojskowo osoba.

Jak stwierdza sam Federalny Urząd Ochrony Ludności i Reagowania Kryzysowego, dotychczasowa koncepcja obronności jest już nieaktualna. Między innymi dlatego też kilka dni temu informowaliśmy o tym, że władze Niemiec nawołują, by obywatele gromadzili spore zapasy pozwalające im przeżyć długi kryzys.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji! źródło: niezalezna.pl pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News