Niebezpieczeństwo czyha na Polaków na Igrzyskach. Może przekreślić ich marzenia

Niebezpieczeństwo czyha na Polaków na Igrzyskach. Może przekreślić ich marzenia

XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie zaczęły się dla Polaków dramatycznie. Nie poszło Justynie Kowalczyk, a skoczkowie narciarscy będą musieli walczyć nie tylko z rywalami, ale również z pogodą. Teraz okazuje się, że na polskich sportowców czyha poważne niebezpieczeństwo.

To jest niełatwy początek sportowej rywalizacji dla polskich sportowców. Doniesienia z Pjongczangu są niepokojące. ZOBACZ TAKŻE: Igrzyska sportowe Gay Games. „Liczba Polaków na tej imprezie śmieszy”

Niebezpieczeństwo czyha na Polaków

Najpierw Justyna Kowalczyk skończyła bieg dopiero na 17 miejscu, a potem nadeszły doniesienia o tym, że silny wiatr nie ułatwi zadania skoczkom narciarskim. Teraz jest jeszcze gorzej. Na wszystkich polskich sportowców czyha w Pjongczangu poważne niebezpieczeństwo. Nie tylko aklimatyzacja, ośmiogodzinna różnica czasu i 20-stopniowe mrozy mogą okazać się problemem. W wiosce olimpijskiej panuje wirus. Około 1200 cywilnych strażników pracujących na olimpijskich obiektach padło ofiarami norowirusa powodującego grypę żołądkową. ZOBACZ TAKŻE: Wizja Biedronia: PiS zrobi igrzyska i będzie kamienował ludzi

Groźny wirus

Tego rodzaju wirusy są szczególnie trudne do przechorowania dla sportowców. Zwykle powodują odwodnienie i wycieńczenie organizmu, które mogą udaremnić im stanięcie w szranki sportowej rywalizacji. W celu zmniejszenia ryzyka zakażenia przez sportowców, organizatorzy wezwali do pomocy południowokoreańskie wojsko, którego żołnierze mają pomóc w ochronie, dopóki sytuacja nie wróci do normy. ZOBACZ TAKŻE: Igrzyska zagrożone! W Korei wybuchły zamieszki, co z Polakami?

Organizatorzy interweniują

Nie ma żartów z panującym tam norowirusem. Do szpitala trafiło już 41 strażników ze szczególnie nasilonymi objawami grypy żołądkowej. Organizatorzy zarządzili dezynfekcję autobusów oraz miejsc zakwaterowania ekip, by zniwelować niebezpieczeństwo rozprzestrzenienia się wirusa. Polacy na tych Igrzyskach zdecydowanie, jak na razie, mają pod górkę. Miejmy nadzieję, że uda im się zrównoważyć te niedogodności świetnymi wynikami w zawodach. Źródło: przegladsportowy.pl
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News