Ktoś nakleił ci na zamek w drzwiach do domu kawałek taśmy? Jesteś w ogromnym niebezpieczeństwie, od razu dzwoń na policję

Ktoś nakleił ci na zamek w drzwiach do domu kawałek taśmy? Jesteś w ogromnym niebezpieczeństwie, od razu dzwoń na policję Źródło: Facebook

Niebezpieczeństwo stwarzane przez włamywaczy chętnych na nasz dorobek czai się o każdej porze dnia i nocy. Złodzieje wpadli właśnie na pomysł, jak łatwo ukraść nasze mienie pod nasza nieobecność. Kiedy widzimy taśmę na naszych drzwiach, powinniśmy być wyjątkowo czujni.

Niebezpieczeństwo ze strony włamywaczy zawsze jest duże. Wydawać by się mogło, że ktoś, kto posiada systemy alarmowe, mieszka na osiedlu z monitoringiem i nie mieszka na pustkowiu, tylko w miejscu pełnym sąsiadów, jest zupełnie chroniony. Przeświadczenie o własnym bezpieczeństwie jest jednak niestety błędem. Okazuje się bowiem, że złodzieje chętni na majątek mają nowy sposób na pozyskiwanie nieswojego mienia. Do realizacji niecnych zamiarów potrzeba im zaledwie taśmy klejącej.

Niebezpieczeństwo włamania jest bardzo duże. Włamywacze znaleźli nową metodę na rabowanie mieszkań

Coraz więcej mieszkańców osiedli zauważa, że ich drzwi są polepione taśmą klejącą. Coś, co wygląda jak niepozorny żart nudzących się dzieci sąsiadów, jest jednak metodą włamywaczy na pozyskanie naszego majątku. Okazuje się bowiem, że rabusie zaklejają zamki, aby sprawdzić, czy ktoś odlepi tasiemkę, czy będzie ona zwisać na drzwiach.

Jeśli tasiemka jest na drzwiach przez kilka dni, wiadomo, że właścicieli mieszkania nie ma w środku. Stwarza to więc dobrą okazję do zrabowania całego majątku pod nieobecność mieszkańców. Mimo że metoda jest trywialna, to jej ofiarami pada coraz to więcej Polaków szczególnie w okresie przedświątecznym. Wszystko przez wyjazdy do rodziny, które stwarzają idealną sposobność dla włamywaczy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak ustrzec się wizyty włamywaczy? 

Kiedy zauważymy pojawiające się notorycznie tasiemki, powinniśmy od razu zgłosić się na policję. Możliwe, że w okolicę miejsca naszego mieszkania zostanie wysłany funkcjonariusz, który odnajdzie osobę odpowiedzialną za rozwieszanie taśmy klejącej.

Dzisiaj grzeje: 1. Główny bohater "Złotopolskich" ma w prywatnym życiu żonę MILIONERKĘ. Mają wille i prywatne samoloty
2. Emeryci muszą się pospieszyć, jeśli chcą dostać trzynastą emeryturę. Zostało już niewiele czasu, by złożyć konieczny wniosek

Inną metodą jest poproszenie sąsiada, aby zerknął, czy drzwi nie są zalepiane. Każde odlepienie tasiemki z drzwi odsuwa nas od wizyty nieprzewidzianych gości łasych na nasz dobytek.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Takiej promocji w Rossmannie jeszcze nie było. Dwa produkty za darmo
  2. Emerytury 2020. Znamy już stawkę i wysokość waloryzacji
  3. Dopadł 8-latka w łazience i brutalnie zgwałcił. Najgorsze stało się dopiero potem, wszystko pod nosem zrozpaczonej mamy
  4. Zdrowa 14-latka umarła we śnie. Przyczyna wstrząsnęła całą rodziną, teraz ostrzegają wszystkich rodziców
  5. Przeprowadzili na niej operację bez znieczulenia. Cierpiała straszne męczarnie, ale nikt nie słyszał jej krzyków                               

źródło: Webniusy

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News