Nie było innego wyjścia. Zapadła decyzja o zamknięciu, niebezpieczeństwo było zbyt duże

Nie było innego wyjścia. Zapadła decyzja o zamknięciu, niebezpieczeństwo było zbyt duże Źródło: Zdjęcie ilustracyjne/pixabay.com /by anve

Niebezpieczeństwo czyha na mieszkańców dużego miasta w zachodniej Polsce. Krytyczna sytuacja sprawiła, że nie było innego wyjścia. Zapadła oficjalna decyzja o zamknięciu jednego z kluczowych miejsc. Zarządzenie zostało wydane w trosce o zdrowie okolicznych mieszkańców. Nie warto go lekceważyć i narażać się na poważne konsekwencje.

Niebezpieczeństwo wiąże się z kąpielami w poznańskim Jeziorze Maltańskim, które jest jednym z kluczowych terenów rekreacyjnych na terenie miasta. Zbiornik wodny pełni funkcję toru regatowego, na którym regularnie odbywają się Mistrzostwa Europy i Świata w kajakarstwie i wioślarstwie. Jest to także miejsce, w którym poznaniacy spędzają wolne chwile, relaksując się na brzegach i zażywając kąpieli. Niestety, nad zbiornikiem po raz kolejny w tym sezonie letnim zawisnęła czerwona flaga.

Niebezpieczeństwo czyha na mieszkańców Poznania

Powodem zamknięcia kąpielisk nad Jeziorem Maltańskim jest negatywny wynik testu jakości wody. Inspektorzy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej ponownie odkryli obecność sinic. Do pierwszego incydentu tego typu doszło zaledwie przez trzema tygodniami. Niestety, mieszkańcy Poznania nie cieszyli się korzystaniem z terenu rekreacyjnego zbyt długo. Poprzednim razem zbiornik, potocznie zwany Maltą, był zamknięty przez dwa tygodnie. Mimo że pogoda sprzyja kąpielom, obowiązuje bezwzględny zakaz wchodzenia do wody.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Niestety, to nie pierwszy tego typu przypadek w Polsce. Przed czterema dniami Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o natychmiastowym zamknięciu kilku kąpielisk zlokalizowanych na terenie Polski. Poinformowano wówczas o zakwicie sinic na terenie jeziora Dobrogoszcz (powiat kartuzki), jeziora Przywidzkiego (powiat gdański) oraz na jeziorze Żuczek (powiat człuchowski). Nieco wcześniej zamknięto popularne kąpieliska zlokalizowane nad Morzem Bałtyckim. Zakwit sinic wystąpił na wodach przybrzeżnych Gdańska, Sopotu, Rewy, Gdyni i Krynicy Morskiej. Na szczęście, sytuacja uległa ustabilizowaniu i turyści spędzający wczasy nad Bałtykiem mogli odetchnąć z ulgą.

Dzisiaj grzeje: 1. Polacy pogrążają się w żałobie, niestety nie żyje. Smutną informację przekazał prezydent miasta
2. Katastrofalne doniesienia z Polski z ostatniej chwili. Nie żyje 12 osób, ciężko rannych 100
3. Nastolatek przeszedł kilkanaście operacji. Chciałby zostać w szpitalu, ale nie jako pacjent

Kontakt z sinicami niesie za sobą duże niebezpieczeństwo dla zdrowia. Zatrucie sinicami może skutkować bólami brzucha, nudnościami, wymiotami, skurczami żołądka oraz biegunką. W krytycznych przypadkach bakterie powodują skurcze mięśni, wysoką gorączkę, duszności, ból gardła, a także ból i zawroty głowy. Ryzykowne jest nie tylko wejście do wody, ale także długotrwałe przebywanie w pobliżu zbiornika wodnego, na którym doszło do zakwitu sinic. Zlekceważenie ostrzeżeń Głównego Inspektoratu Sanitarnego i wejście do wody mimo czerwonych flag może być tragiczne w skutkach. Nie warto ryzykować.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Z ostatniej chwili: TVP przekazało dramatyczne informacje. Niestety nie przeżył, walczyli do końca
  2. Córka Jana Tomaszewskiego jest oszałamiająco piękna. Miliony Polaków nie wiedzą, że oglądają ją codziennie w telewizji (FOTO)
  3. Po 20 latach małżeństwo w końcu się rozwiodło. Nikt nie może uwierzyć, co zrobiła żona po rozprawie
  4. Aktorka TVP i TVN przeżywa traumę. Śmierć przyszła nagle, straciła wszystko, od lat nie może się z tym pogodzić
  5. Nie udało się wygrać walki z chorobą. Doszła do nas rozpaczliwa wiadomość o śmierci Jana Kruczka
  6. Uwaga, już dziś się zaczęło, zmiana dotknie większości Polaków. Wiemy, ile będzie trwać
  7. Koronawirus spowodował wzrost jednej usługi. Ludzie ustawiają się niemal w kolejkach
  8. Wszyscy zachwycają się hitowymi kotletami mielonymi w wykonaniu Okrasy. Idealnie soczyste, pachną na odległość
  9. Zacznie się już za chwilę. Konkretna część kraju szczególnie zagrożona, będzie niebezpiecznie

Źródło: Ten Poznań

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News