Nie żyje kultowy wokalista. Jego utworów słuchaliśmy wszyscy

Nie żyje kultowy wokalista. Jego utworów słuchaliśmy wszyscy Źródło: fot. wikimedia.org

Nie żyje jeden z muzyków, którzy cieszyli się sławą na całym świecie. Wszyscy zdawali sobie sprawę z jego niewątpliwego talentu wokalnego, który pokazywał fanom przez kilkadziesiąt lat. Wiadomość o jego odejściu zasmuciła fanów na całym świecie.

Nie żyje człowiek, który dla wielu stał się inspiracją do rozpoczęcia nauki śpiewu. Dla innych był wybitnym muzykiem i niedoścignionym wzorem. Dziś pojawiła się smutna wiadomość o jego odejściu. Fani na całym świecie są w rozpaczy po śmierci jednego z najwybitniejszych muzyków, którzy występowali na scenach w wielu krajach. Świat muzyki jest w żałobie.

Dziś nad ranem dowiedzieliśmy się, że nie żyje Scott Walker, jeden z najwybitniejszych muzyków w historii country. Stworzył on również wiele ballad, przez które stał się znany na całym świecie. Wszędzie kojarzono jego piosenki, lecz teraz wiemy, że nigdy nie posłuchamy już ich wykonania na żywo. Mężczyzna zmarł w wieku 76 lat.

Nie żyje znany muzyk 

Scott Walker swoją karierę muzyczną rozpoczął jako członek zespołu The Walker Brothers. Po kilku latach działania formacja rozpadła się, a jej członkowie rozpoczęli solowe kariery. Zespół musiał się rozpaść z powodu odmiennych gustów muzycznych. Spośród wszystkich członków najlepiej poradził sobie właśnie Scott, który zdobył popularność na całym świecie. 

Stworzył on wiele sowich hitów, ale podczas koncertów wykonywał również utwory, które powstały jeszcze w latach 60. w ramach gry jako The Walker Brothers. Zarówno jego nowe kompozycje, jak i piosenki sprzed lat cieszyły się ogromną popularnością. Do ostatnich lat swojego życia mężczyzna poświęcony był tworzeniu muzyki. Swój ostatni album wydał w 2016 roku. Na scenie był aktywny przez ponad 50 lat, więc może być uznawany za jednego z muzycznych weteranów.

Dziś nad ranem ukazała się smutna wiadomość o odejściu znanego muzyka, który na stałe osiedlił się w Wielkiej Brytanii, dokąd wyemigrował ze Stanów Zjednoczonych. To właśnie na Wyspach Brytyjskich mógł on cieszyć się największą popularnością. 

Nie żyje Scott Walker

Trudno jest jednoznacznie przypisać muzykę tworzoną przez Scotta Walkera do jednego gatunku muzycznego. Przez wiele lat eksperymentował on z brzmieniem. Był związany z country, lecz nie uciekał od prób tworzenia popu, a nawet rocka. To właśnie za to uwielbiali go fani na całym świecie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Sympatyków jego twórczości ogarnęła wielka rozpacz, gdy dowiedzieli się, że nie żyje jeden z najbardziej utalentowanych artystów w dziejach. Od samego rana pojawiają się wspomnienia dotyczące koncertów Walkera oraz jego licznych przebojów, które znał cały świat. Niektórzy twierdzą, że muzyka nie będzie już nigdy taka sama.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Najważniejszy mężczyzna w życiu Beaty Tyszkiewicz! Rzadko pokazują się razem, ale te zdjęcia rozczulą was do łez 
  2. Anna Mucha miała romans z żonatym mężczyzną! Szokujące wyznanie: "Cenię żonatych za dyskrecję"!
  3. TVN przekazał tragiczną informację. Nie żyje 130 osób
  4. Zbigniew Wodecki nie przyznał się do zdrady? "Jestem zbyt popularny, nie mam czasu na romanse"
  5. Dramat gwiazdy TVN, TVP i Polsatu. Jej dziecko umierało, ona była na innym kontynencie
  6. Biedronka znów masakruje hejterów. Ta odpowiedź sprawi, że popłaczecie się ze śmiechu!

źródło: Radio ZET

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News