Wychował Gołotę i Adamka. Dzisiaj zginął makabryczną śmiercią

Wychował Gołotę i Adamka. Dzisiaj zginął makabryczną śmiercią

Artur Szpilka i reszta polskiej sceny bokserskiej są w szoku. Dzisiaj w nocy odszedł legendarny trener dyscypliny, Andrzej Gmitruk. Mężczyzna odpowiedzialny jest za wyłonienie wielu talentów polskiego ringu. Wychowawca bokserskich mistrzów miał 67 lat.

Artur Szpilka, Andrzej Gołota, Tomasz Adamek... gdyby nie postać Andrzeja Gmitruka, polska scena boksu byłaby o wiele uboższa. Legendarny trener, który odpowiedzialny był za wielką część historii tego sportu, zmarł dzisiaj w nocy w pożarze swojego domu. Fani dyscypliny, a także sami sportowcy, są w szoku.

Artur Szpilka jest w szoku. Zginęła najważniejsza osoba w jego karierze

W nocy z 19 na 20 listopada w Hipolitowie doszło do nieszczęśliwego wypadku. Jeden z domów rodzinnych w miejscowości zajął się ogniem. Jak się okazało, posiadłość należała do legendy polskiego boksu - Andrzeja Gmitruka. Akcja ratownicza została podjęta przez OSP Długa Kościelna. Strażacy relacjonowali cały przebieg gaszenia domu na żywo. Niestety w trakcie interwencji nie udało im się uratować życia jednego z najwybitniejszych trenerów i wychowawców młodych bokserów. - Dzisiejszego poranka tj. 20 listopada doszło do tragicznego zdarzenia w Hipolitowie. O godzinie 4:00 nasza jednostka została zadysponowana do pożaru domu jednorodzinnego. W wyniku zdarzenia śmierć poniósł jeden z najlepszych trenerów kadry bokserskiej. Ochotnicza Straż Pożarna w Długiej Kościelnej składa najszczersze kondolencje rodzinnie i bliskim - podali strażacy z jednostki.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Okoliczności pożaru nie są znane

Śmierć trenera, który pod swoimi skrzydłami wychował i nauczył walczyć takich zawodników polskiej sceny boksu jak Tomasz Adamek, Andrzej Gołota, Dariusz Kosedowski, Mateusz Masternak, Henryk Petrich czy Artur Szpilka. Dla tego ostatniego pracował zresztą niedawno, stając w narożniku w trakcie walki Polaka z Mariuszem Wachem. Swoje kondolencje bokser złożył za pośrednictwem swojego Facebooka. - Nie wierzę - napisał Artur publikując zdjęcie z trenerem. Nie wiadomo jeszcze, jakie były okoliczności tragicznego pożaru. Wiadome jest, że ogień wybuchł na tarasie posiadłości, a Gmitruk został znaleziony martwy w środku posesji. - Dnia 20.11.2018 r. w miejscowości Hipolitów ul. Majowa, gm. Halinów doszło do pożaru na tarasie budynku mieszkalnego. W budynku znaleziono martwego mężczyznę. Pożar został ugaszony przez dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP. Na miejscu zdarzenia był ponadto Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja. - napisało dowództwo strażaków z Ratownictwa Powiatu Mińskiego. artur szpilka fot. facebook.com/arturszpilkaZOBACZ TAKŻE:
  1. Kamery tego nie pokazały! Uczestnicy Top Model poniżyli rywalkę
  2. Dantejskie sceny w M jak Miłość! Widzowie wstrzymali oddech
  3. Znamy skład polskiej reprezentacji w meczu z Portugalią. Nie wszystkim się to spodoba
  4. Znaki zodiaku i ich ukryte supermoce. Będziesz w SZOKU!
  5. Znaki zodiaku o ognistym temperamencie. Kto ma diabełka za skórą?
Następny artykuł