Szarlota Pawel znana była przede wszystkim z tworzenia komiksów, które z wypiekami na twarzy czytali wszyscy urodzeni w czasach PRL. Stworzyła kultowe postaci Jonki, Jonka i Kleksa. Właśnie pojawiła się informacja, że kobieta nie żyje. 

Szarlota Pawel uważana jest za jednego z najbardziej znanych twórców komiksów, którymi zachwycali się wszyscy urodzeni w czasach PRL. Stawiana była na równi z takimi mistrzami tej sztuki jak Janusz Christa czy Henryk Jerzy Chmielewski.

Najbardziej znanym cyklem jej komiksów były przygody Kleksa i jego przyjaciół, które swego czasu były jednymi z najchętniej czytanych komiksów w naszym kraju. Właśnie pojawiła się przykra informacja o śmierci artystki. Kobieta miała 68 lat.

Kim była Szarlota Pawel?

Szarlota Pawel była jedną z najbardziej znanych polskich rysowniczek. Największą popularnością cieszyła się w czasie PRL-u, kiedy to jej seria komiksów o Kleksie, Jonce i Jonku okazała się absolutnym hitem.

Kobieta zajmowała się również ilustrowaniem książek i czasopism. Jej grafiki ukazywały się przede wszystkim w „Świecie Młodych” oraz w „Uśmiechu Numeru”. Znana była z tego, że bardzo lubiła eksperymentować z motywami ze znanych bajek. 8 lat temu odznaczona została Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Seria „Jonka, Jonek i Kleks” wydana była w trzech częściach, oprócz tego pochwalić się mogła również takimi hitami jak „Szalony Eksperyment”, „Kleks i złota rybka” czy „Nocny kowboj”. Warto również wspomnieć serię Kubuś Piekielny oraz liczne ilustracje książkowe, głównie do dzieł autorstwa Władimira Lowszyn.

Szarlota Pawel nie żyje

Szarlota Pawel, której prawdziwe imię to Eugenia Szarlota Pawel-Kroll nie żyje. Kobieta miała 68 lat. Nie podano jednak jeszcze przyczyny ich śmierci. Na razie znana jest oficjalna informacja, że pogrzeb artystki odbędzie się 20 września.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Krzysztof Jackowski nie może dłużej milczeć. „Nie chcę straszyć, ale przeżyjemy wojnę”
  2. Dzieje się! Kancelaria prezydenta wydała oficjalne oświadczenie ws. Andrzeja Dudy
  3. Agentka gwiazd TVN w szpitalu na intensywnej terapii. Groźny wypadek

Legendy polskiej muzyki, które straciliśmy w ostatnim czasie [ZDJĘCIA]


Gwiazdy, które zmarły przedwcześnie w niewyjaśnionych okolicznościach. Wstrząsające