Tego nie spodziewał się nikt. Słynny polski naukowiec miał wziąć udział w wielkiej gali w Katowicach, ale nie zdążył. O jego śmierci ze sceny poinformowali prowadzący wydarzenie konferansjerzy. 

Profesor Walery Pisarek miał 86 lat. Był wybitnym językoznawcą i prasoznawcą oraz specjalistą socjolingwistyki. Naukowiec miał wziąć udział w gali „Ambasador Polszczyzny”. Ku zaskoczeniu biorących w imprezie osób, prowadzący poinformowali, że Pisarek nie pojawi się na gali, gdyż zmarł.

Zasłużony dla polszczyzny

Walery Pisarek był profesorem zwyczajnym Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Słynny językoznawca miał na swoim koncie odznaczenia najwyższej rangi, do których należały m.in. Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Krzyż Oficerski i Komandorski tegoż Orderu oraz Medal KEN.

Do najsłynniejszych publikacji prof. Pisarka należały: „Poznać prasę po nagłówkach”, „Retoryka dziennikarska”, „Słownik języka niby-polskiego”, „Polskie słowa sztandarowe i ich publiczność” oraz stanowiąca biblię językoznawców „Polszczyzna”.

Prof. Pisarek był aktywny zawodowo do 2012 roku. Wtedy zrezygnował z funkcji redaktora naczelnego „Zeszytów Prasoznawczych”.

Źródło: onet.pl

Znani ludzie, którzy opuścili nas w 2017 roku

Te zdjęcia Ania Przybylska opublikowała niedługo przed śmiercią!

...

Zobacz również