Nie żyje Sławomir S. Media przemilczały tragedię

Nie żyje Sławomir S. Media przemilczały tragedię

Przekazywanie smutnych doniesień o śmierci znanych osobistości nigdy nie należy do najłatwiejszych. Niestety po raz kolejny mamy w obowiązku poinformować o niepowetowanej stracie. Zmarł idol tysięcy Polaków, wielokrotnie nagradzany i wyznaczający nowe trendy Sławomir S.

TVP wraz z Polskim Radiem pogrążyły się w głębokiej żałobie. Media publiczne musiały pogodzić się ze śmiercią osoby, która w dużym stopniu wpłynęła na ich obecny kształt. Sławomir S. jest postacią, która przez długie lata będzie wspominana przez telewidzów i radiosłuchaczy.

TVP i Polskie Radio w żałobie. Nie żyje Sławomir Szof

Sławomir Szof zmarł w wieku 85 lat. Wieloletni dziennikarz Polskiego Radia i Telewizji Polskiej był człowiekiem mnóstwa talentów, a każdy z nich potrafił wykorzystać w swojej działalności reporterskiej. W 1951 roku Szof stał się absolwentem liceum im. Stanisława Staszica w Warszawie, skąd udał się na Uniwersytet Warszawski w celu kontynuowania edukacji na wydziale dziennikarstwa. W 1953 roku rozpoczął współpracę z Polskim Radiem, która miała przerodzić się w piękną, wieloletnią historię. Po raz pierwszy słuchacze mieli przyjemność obcować z jego materiałami w ramach "Warszawskiego Tygodnika Dźwiękowego". Dziennikarz bardzo dużo myślał nad tym, w jakim kierunku może rozwijać się publiczna rozgłośnia. Dlatego też zawdzięczamy mu formaty, które przez lata biły rekordy popularności. Wspólnie z Erazmem Fethke stworzył magazyn "Z kraju i ze świata" oraz audycję "Na warszawskiej fali". Swoje piętno odcisnął również na programach "Sygnały dnia" i "Cztery pory roku". Mało kto pamięta, że to właśnie Sławomirowi Szofowi zawdzięczamy coroczną wielką trasę koncertową "Lato z radiem".DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Sławomir Szof przez wiele osób kojarzony jest również z pontyfikatem Jana Pawła II. Dziennikarz stał się nieodłączną częścią wszelkich informacji dotyczących Stolicy Apostolskiej i samego Ojca Świętego. W okresie między 1984 a 1988 rokiem pełnił rolę korespondenta Telewizji Polskiej i Polskiego Radia w Rzymie. Dziennikarz miał na swoim koncie relacje ze wszystkich wizyt Karola Wojtyły w ojczyźnie. Co więcej, zapisał się w annałach historii TVP jako pierwszy prezenter biorący udział w transmisji Pasterki z Watykanu "na żywo". Na początku lat 70. jego talent oraz profesjonalizm zostały docenione. W roku 1972 stał się laureatem nagrody Złotego Mikrofonu. Otrzymał ją z tytułu "błyskotliwej działalności na polu radiowej informacji społeczno-politycznej. Prywatnie Sławomir Szof był żonaty z Barbarą Grębecką, reportażystką radiową, która zmarła przed czterema laty. Prochy dziennikarza spoczęły już obok niej w grobie rodzinnym na warszawskich Powązkach. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL
  1. Fani "M jak Miłość" w rozpaczy. Anna Mucha ma dla nich tragiczne wieści...
  2. Gdzie mieszka Dorota Wellman? Opadną wam szczęki
  3. Chwile grozy w rodzinie królewskiej. Księciu Williamowi pękła czaszka! 
  4. Andrzej Grabowski sprzedaje swój dom! Co się dzieje z gwiazdą „Kiepskich”?! 
  5. Rząd PiS okłamał Polaków? Ustawa o przemocy domowej nie została wycofana 
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News