Tragedia. Nie żyje reprezentant Polski w piłce nożnej

Tragedia. Nie żyje reprezentant Polski w piłce nożnej

Sportowy świat pogrążył się właśnie w głębokiej żałobie. Nie żyje legendarny polski piłkarz, wielokrotny reprezentant naszego kraju, Roman Korynt. Emerytowany zawodnik miał 88 lat.

Korynt był znany w naszym kraju przede wszystkim jako kultowy piłkarz Lechii Gdańsk. Na Wybrzeżu był prawdziwą ikoną - został zawodnikiem 70-lecia klubu oraz uhonorowano go gwiazdą w jego Alei Gwiazd.

Nie żyje legendarny Roman Korynt

Łącznie zawodnik rozegrał aż 207 spotkań w barwach drużyny. Niezmiennie nikt nie pobił tego rekordu, chociaż Korynt od wielu lat pozostawał na piłkarskiej emeryturze. Sportowiec był także gwiazdą polskiej reprezentacji. Rozegrał w niej 34 spotkania, a w 4 nosił opaskę kapitana. Był więc ceniony nie tylko przez trenera, ale także kolegów z szatni.

Reakcja kibiców na tragiczne wieści z Wybrzeża

Wiadomości o śmierci Korynta sprawiły, że wielu kibiców pogrążyło się w żałobie. Ze szczególnym smutkiem żegnają go oczywiście sympatycy Lechii Gdańsk. Do rodziny oraz przyjaciół piłkarza spływają więc wyrazy współczucia oraz wsparcia z całej Polski. My także dołączamy do nich nasze kondolencje. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Edyta Górniak boleśnie poniżona. Fani są wściekli, nie mogą w to uwierzyć
  2. Lekkoatletyka. Puchar Świata. Ewa Swoboda: Nie mam już siły, chyba. Mam dosyć
  3. To dlatego Stenka zrezygnowała z roli. Usłyszała straszną diagnozę
  4. Przycinanie uszu i ogonów: ten makabryczny proceder nadal ma miejsce w Polsce
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News