Do końca życia starała się być człowiekiem uśmiechniętym i życzliwym. Niestety, los jej nie oszczędzał. Odeszła niemal w kompletnym zapomnieniu.

Polska aktorka, Zofia Perczyńska miała 89 lat. Polscy widzowie mogli zobaczyć ją w masie filmów, ponieważ aktywna zawodowo była przez 60 lat. W pierwszych produkcjach grała już w 1946 roku, a ostatnie datowane są na 2016 rok. Mimo długiej listy swoich ról, Perczyńska nie mogła liczyć na grono pamiętających o niej fanów, przyjaciół i bliskich.

Aktorka swoje ostatnie miesiące spędziła bowiem na uboczu. Zapomnieli o niej wszyscy, trafiła więc do Domu Aktora, gdzie przebywali inni artyści w podeszłym wieku. 89-letnia aktorka zmarła 6 października tego roku. To smutny chichot losu, ponieważ swój debiut na ekranie zaliczyła dokładnie 71 lat wcześniej, 6 października 1946 roku.

O jej śmierci poinformował inny aktor i znajomy Perczyńskiej, Witold Sadowy. Jak napisał, ostatni raz widział ją na pikniku na koniec sierpnia. 89-latka w ostatnich tygodniach miała ogromne problemy ze zdrowiem – ledwo widziała, poruszanie się sprawiało jej ogromny ból. Perczyńska odeszła w kompletnym zapomnieniu. 7 października znaleziono ją martwą w łóżku. Aktorka zmarła we śnie.

– Ostatni raz widzieliśmy się w czwartek, 31 sierpnia, na pikniku w Domu Aktora. Był piękny słoneczny dzień. Ucałowaliśmy się i wyściskali serdecznie. Uśmiechała się. Powiedziała mi, że prawie już nie widzi. Z chodzeniem też miała poważne problemy. Poruszała się przy pomocy balkonika. Z młodzieńczej, pięknej Zosi pozostała piękna starsza pani z licznymi chorobami. Niech mi nikt nie mówi, że starość jest piękna, bo to nieprawda – podkreśla Sadowy.

Perczyńska zagrała m.in. w „Celulozie”, „Pod gwiazdą frygijską” i „Pierścieniu księżnej Anny”, „Jeszcze nie wieczór” , a ostatnio w „Ostatniej rodzinie” jako matka Zdzisława Beksińskiego.

źródło: fakt.pl

Jak kiedyś nazywał się Solorz-Żak? Kto by na to wpadł! Znani Polacy, którzy zmienili nazwiska


Czyją córką jest Małgorzata Rozenek? Zdziwisz się! Zaskakujące powiązania rodzinne znanych ludzi

...

Zobacz również