Nie żyje legenda wszech czasów! Był prekursorem, ikoną

Nie żyje legenda wszech czasów! Był prekursorem, ikoną Źródło: fot. flickr.com

Zmarł człowiek-legenda w swojej dziedzinie. Był znany na całym świecie dzięki temu, co robił ze swoim głosem. Był też prekursorem w swojej branży i stał się ikoną dla wielu, którzy później go naśladowali.

Zmarł Jon Hendricks, legendarny wokalista jazzowy. Jest uważany za jedną z najważniejszych postaci w świecie jazzu, prekursora scatu i wokalizy, genialnego wokalistę i tekściarza. ZOBACZ TAKŻE: Cały kraj opłakuje koszmarną śmierć pięknej modelki. Zginęła przez Polaka John Carl "Jon" Hendricks zachwycał wszystkich swoim głosem. Największą karierę zrobił, występując w trio Lambert, Hendricks & Ross. Do dziś jest ono uznawane za jeden z najważniejszych zespołów jazzowych na świecie.

Legenda i prekursor nowego stylu

Jon Hendricks zapoczątkował w muzyce nowy styl. Jemu przypisuje się autorstwo koncepcji wokalizy. Polega ona na dodawaniu słów do wcześniej nagranej kompozycji jazzowej. ZOBACZ TAKŻE: Kaczyński złożył tę przysięgę bratu przed śmiercią. „Taki będzie mój koniec” Hendricks zapoczątkował w muzyce także inny nowy styl - scat. Ten polega na śpiewaniu sylab zamiast słów i udawaniu odgłosów do muzyki. Współcześnie niezwykle popularny styl został zapoczątkowany i spopularyzowany właśnie przez Hendricksa. Prócz tego wokalista słynął z pisania niezwykle udanych tekstów do utworów jazzowych. Niektórzy sugerują, że to jemu popularność zawdzięcza legendarne trio Lambert, Hendricks & Ross.

Znalazł swoje miejsce

W późniejszych latach swojego życia, kiedy kariera zwolniła, Hendricks nie pogrążył się w rozpaczy. Swój talent i doświadczenie wykorzystał, by nauczać nowe pokolenia jazzmanów. Wykładał m.in. na uniwersytecie w Toledo. ZOBACZ TAKŻE: SZOK! Polska piosenkarka przed śmiercią ujawniła tajemnice słynnej muzycznej rodziny Jon Hendricks urodził się 16 września 1921 roku, w amerykańskim stanie Ohio. Żył 96 lat i zmarł w środę, 22 listopada w swoim mieszkaniu na Manhattanie. Jego śmierć to cios dla całego świata jazzu. Będzie długo wspominany przez muzyków, ale także przez swoich studentów i wychowanków.
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News