Nie żyje żona polskiego księcia. Była siostrą Jackie Kennedy

Nie żyje żona polskiego księcia. Była siostrą Jackie Kennedy

Nie żyje żona polskiego księcia ze znanego rodu i zarazem siostra Jackie Kennedy. Ta przykra informacja dotarła właśnie z Nowego Jorku.

Nie żyje Lee Radziwiłł - siostra Jackie Kennedy oraz żona polskiego księcia - Stanisława Albrechta Radziwiłła. Ta smutna informacja dotarła do Polski z Nowego Jorku. Działaczka i aktorka zmarła w wieku 85 lat. Nie ustalono jeszcze, jaka była przyczyna jej śmierci. Przez całe życie pozostawała w cieniu swojej popularnej siostry Jackie Kennedy, jednak to własnie jej przypadło miano najlepiej ubranej kobiety nadawane przez amerykański magazyn "Vogue". Lee Radziwiłł - bo o niej mowa - przyszła na świat 3 marca 1933 r. Jej starsza siostra była żoną Johna Kennedy'ego, a więc szwagrem znanej aktorki był sam prezydent USA. Lee Radzwiłł należała do znakomitej rodziny, jednak jej życiorys pokazuje, że pragnęła zbudować swoją karierę niezależnie od rodzinnych koneksji.

Nie żyje Lee Radziwiłł - była żoną polskiego księcia

Lee Radziwiłł trzykrotnie wchodziła w związek małżeński, a jednym z jej wybranków był polski książę Stanisław Albrecht Radziwiłł. Po ślubie Amerykanka mogła cieszyć się z tytułu księżniczki, a wraz z mężem doczekała się dwójki dzieci. Niestety, ten etap w jej życiu nie trwał zbyt długo, bo małżeństwo nie przetrwało próby czasu. Po 15 latach zakończyło się rozwodem, jednak aktorka zdecydowała się zostać przy znamienitym nazwisku męża.
DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM:

Zawsze w cieniu swojej siostry Jackie Kennedy - Lee Radziwiłł

Mimo licznych prób nie zdobyła wielkiej popularności jako aktorka. W karierze pomagał jej sam Truman Capote, lecz nie przyniosło to oczekiwanych efektów. Wybrała w efekcie zupełnie inną branżę. Mało kto spodziewał się po niej takiej decyzji. Żona polskiego księcia rozpoczęła pracę jako ceniona dekoratorka wnętrz i spełniała się również jako ambasadorka marki Giorgio Armaniego oraz dyrektor do spraw public relations. Do końca pozostawała w cieniu swojej sławnej siostry Jacqueline, jednak wiele osób doceniało ją za jej wyjątkowy styl. Dla wielu była ikoną i wzorem do naśladowania - zachwycała wyszukanymi stylizacjami i niezmienną elegancją. Mimo że nie zrobiła kariery aktorskiej, regularnie gościła w mediach. Wielokrotnie pojawiała się na łamach magazynu "Vogue".Najlepsze newsy dnia:

  1. Agnieszka Chylińska pokazała dom. Nikt nie przypuszczał, że gwiazda może żyć w TAKIM miejscu
  2. Opublikowano listę kobiet Wojewódzkiego. Gwiazdor TVN może być zły
  3. Lista grzechów Tadeusza Rydzyka opublikowana w sieci. Redemptorysta będzie wściekły
  4. Jackowski przewidział przyszłość Kaczyńskiego: "leży w łóżku, wokół niego stoją posłowie"
  5. Agata Duda martwi się o córkę. Kinga zdruzgotana nagłą śmiercią przyjaciółki
  6. HGA Media - duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
źródło: Chilli Zet Następny artykuł