Takie informacje zawsze napawają nas smutkiem. Zmarł kultowy polski aktor. W swojej karierze zagrał w niezliczonej ilości produkcji, był aktywny niemal do samej śmierci. Świat artystyczny jest w żałobie.

W wieku 81 lat zmarł Władysław Kowalski. Informację o jego śmierci podał Olgierd Łukaszewicz, prezes Związku Artystów Scen Polskich. Jak poinformował Łukaszewicz, do upublicznienia informacji upoważniła go rodzina zmarłego aktora – jego żona i syn.

Władysław Kowalski był przez wiele lat swojego życia związany z warszawskimi teatrami. Między innymi Ateneum, Powszechnym i Dramatycznym. Wystąpił w bardzo wielu produkcjach filmowych.

Doceniony przez Wajdę

Wśród najbardziej znanych znalazły się filmy Andrzeja Wajdy – „Pokolenie” oraz „Kanał”. Pod koniec swojej kariery zagrał jeszcze role w filmach „Bogowie”, „Panie Dulskie”, „Excentrycy” i słynnej produkcji Małgorzaty Szumowskiej „Body/Ciało”.

Kowalski urodził się w Żurowicach k. Tomaszowa Mazowieckiego w 1936 roku. W 1959 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Debiutował na deskach Teatru Wybrzeże w Gdańsku, gdzie w roku 1959 zagrał rolę Chucha w spektaklu Wajdy pt. „Kapelusz pełen deszczu”.

Źródło: wiadomosci.onet.pl

Znani ludzie, którzy opuścili nas w 2017 roku


12 znanych ludzi, którzy przeszli na inną religię