Nie żyje kultowy polski aktor

Nie żyje kultowy polski aktor

Takie informacje zawsze napawają nas smutkiem. Zmarł kultowy polski aktor. W swojej karierze zagrał w niezliczonej ilości produkcji, był aktywny niemal do samej śmierci. Świat artystyczny jest w żałobie.

W wieku 81 lat zmarł Władysław Kowalski. Informację o jego śmierci podał Olgierd Łukaszewicz, prezes Związku Artystów Scen Polskich. Jak poinformował Łukaszewicz, do upublicznienia informacji upoważniła go rodzina zmarłego aktora - jego żona i syn. Władysław Kowalski był przez wiele lat swojego życia związany z warszawskimi teatrami. Między innymi Ateneum, Powszechnym i Dramatycznym. Wystąpił w bardzo wielu produkcjach filmowych.

Doceniony przez Wajdę

Wśród najbardziej znanych znalazły się filmy Andrzeja Wajdy – "Pokolenie" oraz "Kanał". Pod koniec swojej kariery zagrał jeszcze role w filmach "Bogowie", "Panie Dulskie", "Excentrycy" i słynnej produkcji Małgorzaty Szumowskiej "Body/Ciało". Kowalski urodził się w Żurowicach k. Tomaszowa Mazowieckiego w 1936 roku. W 1959 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Debiutował na deskach Teatru Wybrzeże w Gdańsku, gdzie w roku 1959 zagrał rolę Chucha w spektaklu Wajdy pt. "Kapelusz pełen deszczu". Źródło: wiadomosci.onet.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News