Ostatnie dni były prawdziwą tragedią dla wielu Polaków. Teraz opuściła nas kolejna wybitna Polka, której praca miała ogromny wpływ na wiele spraw. Całą Polskę obiegła informacja, że Maria Dzielska nie żyje.

Dziś odeszła Maria Dzielska, która była wybitną uczoną związaną z Uniwersytetem Jagiellońskim. Profesor Dzielska była historykiem i filologiem klasycznym, tłumaczem tekstów źródłowych wyspecjalizowanym w historii późno antycznego Rzymu i Bizancjum. Zmarła, mając 76 lat.

Nie żyje kolejna wybitna osoba

Czarną listę ostatnich dni rozpoczął perkusista Grzegorz Grzyb, który zginął podczas swojego codziennego treningu kolarskiego. Następna tragiczna informacja dotyczyła odejścia ikony polskiej muzyki rock ‚n’ roll Kory. Już dzień później usłyszeliśmy o śmierci znanego na całym świecie muzyka Tomasza Stańko. Teraz do tej listy dołączyła Maria Dzielska.

Nie ulega wątpliwości, że lipiec jest tragiczny dla Polski pod względem ilości śmierci wybitnych Polaków. W zaledwie kilka dni pożegnaliśmy aż 4 osoby, których praca miała wpływ na tysiące osób. Cała Polska prędko się nie podniesie po tak potwornym ciosie, jaki przygotował dla nas los.

Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z Eltonem Johnem jest źle! Nie może sam chodzić
  2. Przyjaciel Kory ujawnił jej ostatni SMS
  3. Mamed Khalidov załamał fanów. Sensacyjna i smutna decyzja!
  4. Głaszcząc lub wołając tego psa, możesz komuś zrobić krzywdę

Legendy polskiej muzyki, które straciliśmy w ostatnim czasie [ZDJĘCIA]


Groźne wypadki znanych Polaków [ZDJĘCIA]

źródło: tvp.pl