Reklama
Nie żyje legendarny polityk. Setki zawdzięczają mu wolność Źródło: Fot. freegreatpicture.com
Reklama

Nie żyje legendarny polityk. Setki zawdzięczają mu wolność

Niezwykle smutne informacje dotarły dziś do światowych mediów. Nie żyje legendarny polityk, któremu udało się uratować setki niewinnych dzieci przed pewną śmiercią. Aby to osiągnąć, musiał wykazać się niezwykłą, imponującą odwagą. 

Reklama

W wieku 107 lat zmarł jeden z najbardziej znanych Holendrów znajdujących się w gronie Sprawiedliwych pośród Narodów Świata. Jak podał "New York Times", Johan Van Hulst odszedł w Amsterdamie.

Johan van Hulst nie żyje, uratował setki dzieci ze szponów śmierci

W czasie wojny mężczyźnie udało się uratować przed przewiezieniem do obozów śmierci około 600 żydowskich dzieci. Był wtedy szefem studium nauczycielskiego, dlatego też zdecydował się umieszczać maluchy w działającym przy nim przedszkolu. Van Hulst próbował ratować zarówno noworodki, jak i nastoletnie dzieci. Pomagali mu w tym studenci oraz współpracownicy, którzy także zostali później docenieni za swe starania.
Reklama

Życie po traumatycznych doświadczeniach

Po wojnie mężczyzna zaangażował się w politykę. Najpierw zdobył mandat holenderskiego senatu, a później Europarlamentu. Co ciekawe, nie porzucił także pasji nauczycielskiej. Przez lata wychowywał oraz inspirował kolejne pokolenia uczniów.

Reklama


ZOBACZ TAKŻE:
  1. Nie żyje legenda wolności. Cały kraj zrozpaczony
  2. OSTRZEŻENIE! Jan Paweł II przed śmiercią wyjawił największą tajemnicę Kościoła
  3. Nie żyje ikona, która odmieniła polską muzykę
Reklama
Następny artykuł