W poniedziałek całą Polskę obiegła bardzo przykra wiadomość. Miłośnicy sportu pogrążyli się w żałobie po tym, jak w nocy zmarła ikona polskiego sportu. Działacze i zawodnicy są zgodni co do tego, że odszedł mistrz.

Przez lata uprawiał, a następnie promował piłkę siatkową w kraju i za granicą. Do największych jego sukcesów zalicza się wielokrotne stawanie na podium mistrzostw kraju. W swoim debiutanckim sezonie w PLS (1977/1978) zdobył złoto. W latach 1982, 1983 i 1985 stawał na najniższym stopniu podium tych prestiżowych rozgrywek. Wraz z olsztyńskim AZS zwyciężył w Pucharze Polski 1982 roku.

59-krotnie także reprezentował Polskę na arenie międzynarodowej. Z kadrą zdobył wicemistrzostwo Europy w roku 1983 po przegranym trzy do jednego finale przeciw Związkowi Radzieckiemu. Turniej rozegrano w NRD. Sukcesy odnosił również jako junior, bo z młodzieżową reprezentacją Polski w 1975 roku został brązowym medalistą mistrzostw Starego Kontynentu. To prawdziwa strata dla polskiej siatkówki, gdyż w wieku 62 lat zmarł Piotr Koczan.

ZOBACZ TAKŻE: Szok, żałoba, dramat! Nie żyje trener reprezentacji Polski

Odszedł mistrz

Działacze i zawodnicy są zgodni co do tego, że odszedł od nas mistrz. Koczan po zakończeniu kariery sportowej zajmował się trenowaniem siatkarzy i siatkarek. Jego pasją była również siatkówka plażowa, której był w Polsce pionierem i propagatorem. W latach 2002-2004 pełnił nawet funkcję trenera reprezentacji Polski w „plażówce”. W swoim życiu prowadził również II-ligową drużynę kobiecą Warmissu Olsztyn. Nikt nie ma wątpliwości, że swoją działalnością przyczynił się do popularyzacji tego kojarzącego się z latem sportu.

ZOBACZ TAKŻE: Polskę rozerwała żałoba. Nie żyje słynna polityk, była LEGENDĄ

Weteran nie do zdarcia

Koczan pomimo zakończenia kariery zawodowego sportowca uczestniczył z powodzeniem w turniejach dla weteranów. Na mistrzostwach świata w tej kategorii wiekowej dwukrotnie stawał na podium. W 2002 roku wrócił do kraju ze złotem na szyi, a w 2005 roku z brązem. Zajmował się także organizacją popularnego cykl turniejów siatkówki plażowej dla amatorów – Koczan Beach Volleyball.

źródło: pzps.pl

Znani ludzie, którzy opuścili nas w 2017 roku

Co stanie się z nami po śmierci? 10 niesamowitych teorii

...

Zobacz również