Nie żyje polski aktor. Głęboki smutek, artysta miał wspaniały dorobek

Nie żyje polski aktor. Głęboki smutek, artysta miał wspaniały dorobek Źródło: .

Nie żyje znany polski aktor, który był ulubieńcem publiczności. To człowiek, który sztuce poświęcił całe swoje zawodowe życie. Bliscy i znajomi z teatru wspominają dziś artystę, którego śmierć wstrząsnęła również wszystkimi wielbicielami jego niezapomnianych ról.

Nie żyje Marek Milczarczyk. Informację o śmierci aktora podał jako pierwszy na swojej stronie na Facebooku Teatr im. Wilama Horzycy.

Marek Milczarczyk nie żyje. Aktor teatralny zagrał w 50 sztukach

Milczarczyk pracował w tym teatrze przez ponad dwie dekady, a konkretnie od 1994 do 2016 roku. Swoim nazwiskiem wypracował markę i charyzmę. 

- Z głębokim smutkiem żegnamy zmarłego wczoraj naszego wieloletniego kolegę z zespołu aktorskiego Marka Milczarczyka - oświadczył oficjalnie teatr w komunikacie na Facebooku.

- Marek Milczarczyk na zawsze pozostanie w naszej pamięci, szczególnie dzięki rolom Jajecznicy w "Ożenku" w reżyserii Marka Fiedora (1997), Króla Ignacego w "Iwonie, księżniczce Burgunda w reż. Henryka Rozhina (2001)... - wspominają dalej pracownicy teatru wyliczając kolejne sztuki i role aktora.

Milczarczyka pożegnała też na swoim profilu na Facebooku była dyrektor Teatru, Jadwiga Oleradzka.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Aktor ukończył słynną łódzką PWSFTviT. Od początku swoją karierę związał z aktorstwem w teatrze. Wystąpił na scenie w ponad 50 sztukach. Zagrał m. in. w "Owocach miłości" Marka Żydowicza, wcielając się w niej w rolę dyrektora szkoły. Współpracował przy produkcji filmu dokumentalnego "Kilka kromek chleba". Zanim na dobre związał się z deskami teatru w Toruniu występował w teatrze Osterwy w Lublinie.

Milczarczyk kolekcjonował nagrody - marszałka województwa kujawsko-pomorskiego z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru w 2002 i 2005 roku czy statuetkę Wilama w plebiscycie toruńskiej publiczności w 2003 r.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Marek Piekarczyk stracił dziecko. Wstrząsające wyznanie: „Zrobili sobie imprezkę na oddziale”
  2. Uwielbiany aktor „M jak Miłość” zmarł na raka trzustki. Do końca nie tracił nadziei
  3. Wielu nie miało o tym pojęcia. Żona Pawła Domagały to gwiazda hitowego serialu TVN
  4. Wieniawa miała zbyt krótką sukienkę i będzie tego żałować. Jej kobiecość zobaczyli wszyscy (Nagranie)
  5. Anna Mucha wstawiła pikantne zdjęcie z lodem. Panom podniesie się ciśnienie
  6. Marta z "Na wspólnej" pokazała wszystkie swoje wdzięki. Zdjęcia zapierają dech w piersi

źródło: Eska

Następny artykuł