Na dobre zapisał się w historii nauki. Świat opłakuje jego śmierć

Na dobre zapisał się w historii nauki. Świat opłakuje jego śmierć Źródło: fot. maxpixel.com

Niestety z biegiem czasu odchodzą kolejne osoby, które pomogły stworzyć świat, w którym dziś żyjemy i dostarczały nam wiedzę na jego temat. Alan Bean, czwarty człowiek na Księżycu zmarł wczoraj w Houston. Cały świat opłakuje jego odejście.

Był czwartym człowiekiem, który postawił stopę na jedynym satelicie Ziemi, sterując drugim statkiem, który tego dokonał. Astronauta nie tylko jednak przebywał na Księżycu, ale spędził ogółem 69 dni w kosmosie. Oprócz uczestnictwa w locie na Księżyc Bean dowodził drugim lotem do pierwszej amerykańskiej stacji orbitalnej w 1973 roku. Za swoje wybitne dokonania oraz wieloletnią służbę w Marynarce Wojennej Stanów Zjednoczonych był wielokrotnie odznaczany. Po odejściu z NASA, co nastąpiło w 1981 roku astronauta i komandor US Navy poświęcił się malarstwu, które wypełniało niemal cały jego czas. Sztuką pasjonował się do końca życia.

Zmarł Alan Bean

Dziś świat obiegła informacja o śmierci Beana, jak podała NASA, odszedł po krótkiej chorobie. Amerykanin, który zapisał się w historii świata, odszedł w Houston w rodzinnym Teksasie w wieku 86 lat. - Jesteśmy zasmuceni odejściem astronauty Alan Beana, czwartej osoby, która chodziła po księżycu. Spędził ponad dziesięć godzin na jego powierzchni podczas misji Apollo 12. Bean był dowódcą statku kosmicznego misji Skylab II a emeryturę poświęcił malowaniu - czytany na Twitterze NASA. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.
ZOBACZ TAKŻE:
  1. ON zastąpi Kaczyńskiego. Nie uwierzycie o kim mowa
  2. Rydzyk wyznaje: Nie miałem na benzynę, jadłem tylko chleb
  3. Strażacy walczą od wielu godzin. Toksyczna chmura spowija Małopolskę
źródło: Twitter.com/NASA
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News