To bardzo smutny dzień w historii polskiego filmu. Nie żyje aktorka, która porażała nas talentem i bawiła do łez w różnych produkcjach komediowych. Elżbieta Słoboda odeszła w wieku zaledwie 59 lat.

Nic nie wskazywało na to, że Elżbieta Słoboda odejdzie tak wcześnie. Aktorka była w fantastycznej formie, ciągle udzielała się zawodowo, ale niestety, ten smutny moment nadszedł wcześniej niż mogło się wydawać.

Elżbieta Słoboda zmarła w wieku 59 lat. Chociaż niewielu jej fanów o tym wiedziało, od lat zmagała się z ciężką chorobą. O jej śmierci poinformował Zbigniew Hołdys.

Nie żyje aktorka Elżbieta Słoboda

– Po cichu. Była aktorką, koleżanką Bogusia Lindy, po studiach Actors Studio Drama School of New York, gdzie otrzymała tytuł Master of Fine Arts – została fenomenalną edukatorką. Widziałem z bliska jej zajęcia i ich efekty, widziałem jak w Warszawska Szkoła Filmowa z amatorów, ludzi co przyszli prosto z ulicy, czyniła wrażliwe, nieprawdopodobnie przejmujące postaci teatralne i filmowe. Jak czyniła ich lepszymi ludźmi, otwierała ich dusze, uczyła grać techniką, jaką posługują się najlepsi – Meryl Streep czy Al Pacino.Była też moją koleżanką, z którą przegadałem wiele godzin. Chorowała od lat, ale odrzucała chirurgów – wybrała drogę holistyczną, medytacje, diety, modlitwy, metody naturalne. Odeszła dwa tygodnie temu. 
ELA SŁOBODA. Salut, Elu! – napisał Hołdys na swoim Facebooku.

Słoboda była aktorką filmową, teatralną i telewizyjną oraz wykładowcą na Warszawskiej Szkoły Filmowej. Zasłynęła w 1984 r. w serialu „07 zgłoś się”. Zagrała także w takich produkcjach, jak „Klan”, „Samo życie”, „Usta usta” i”Głęboka woda”, a także w filmach: ”Piąte: nie odchodź”, ”Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy” i ”Labirynt świadomości” z 2017 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Napad na dom Rzeplińskiego! Znane są motywy
  2. Tajemnicze samobójstwo dziennikarza. Naraził się władzy?
  3. Dramat Jerzego Stuhra. Został całkiem sam

Dlaczego to zrobiły? 14 gwiazd, które odebrały sobie życie [ZDJĘCIA]


14 gwiazd, które nie wstydzą się Jezusa [ZDJĘCIA]

Źródło: kultura.gazeta.pl

Zobacz również