nie żyje aktorka TVP
Unsplash.com Autor: Mercedes Bosquet
Joanna Szwalikowska - 31 Grudnia 2020

Nie żyje gwiazda kultowego serialu z TVP. Słynna aktorka przegrała z koronawirusem

Nie żyje aktorka znana z jednego z najbardziej kultowych seriali emitowanych w TVP - Dawn Wells. Polacy mieli okazję widzieć ją między innymi w produkcji pod tytułem „Bonanza”. Była prawdziwą gwiazdą amerykańskiego kina oraz telewizji. Zmarła z powodu komplikacji po przejściu koronawirusa.

Dawn Wells nie żyje. Aktorka grała w serialach, które pokochało wielu Polaków oraz widzów na całym świecie, jak „Prawo Burke'a”, „Wyspa Giligana” czy kultowa „Bonanza”, emitowana w TVP. Zmarła w wieku 82 lat.

Nie żyje Dawn Wells, amerykańska gwiazda kina oraz telewizji

Dawn Wells urodziła się 18 października 1938 roku w Reno w stanie Nevada. Ukończyła Reno High School, a następnie uczęszczała do Stephens College w Columbii, specjalizując się w dziedzinie chemii. Następnie przeniosła się na University od Washington w Seattle, gdzie skończyła studia na wydziale sztuk teatralnych i projektowania.

W 1959 roku została mianowana jako Miss Nevada, a rok później reprezentowała stan w konkursie Miss America. Na przełomie lat 50. oraz 60. debiutowała jako aktorka telewizyjna. Największą sławę przyniosła jej rola w produkcji „Wyspa Giligana”, gdzie wystąpiła jako Mary Ann Summers.

Choć serial nie był emitowany w Polsce, w Stanach Zjednoczonych zyskał miano kultowego. Mieliśmy okazję widzieć ją również w produkcji „Słoneczny patrol”. Oprócz aktorstwa telewizyjnego zajmowała się występami na deskach teatrów. Odnosiła tam ogromne sukcesy.

Tragedia w noc sylwestrową. Nie żyją 3 osoby, służby były bezradneTragedia w noc sylwestrową. Nie żyją 3 osoby, służby były bezradneCzytaj dalej

W 1993 roku we współpracy z innymi pisarzami wydała książkę pod tytułem „Mary Ann's Gillian's Island Cookbook”, która jest nawiązaniem do serialu „Wyspa Giligana”. W ostatnich latach aktorka coraz rzadziej pojawiała się na ekranie. Po raz ostatni miało to miejsce w 2018 roku.

Niestety, jak wynika z najnowszych doniesień, kultowa amerykańska aktorka nie żyje. Smutną wiadomość przekazał jej publicysta - Harlan Boll.

Dawn Wells zmarła 30 grudnia w Los Angeles w wieku 82 lat. Powodem jej odejścia były powikłania po przejściu COVID-19. Jej śmierć to ogromna strata. Z pewnością zostanie zapamiętana jako wspaniała aktorka, która zdobyła serca milionów widzów na całym świecie.

Była jedną z ostatnich żyjących aktorek obsady kultowego serialu „Wyspa Giligana”. Po jej odejściu pozostała już jedynie 86-letnia Tina Louise.

W serialu „Bonanza” Dawn Wells wcieliła się w rolę Marty Johnson. Produkcja jest amerykańskim westernowym serialem telewizyjnym, który został wyprodukowany przez telewizję NBC. Opowiada o życiu farmera Bena Cartwrighta oraz jego czterech synów. Większość widzów zapamiętała jedynie trzech, ponieważ czwarty, który został, adoptowany, pojawiał się jako postać drugoplanowa, w związku z czym nie pojawiał się w większości odcinków.

Nie żyje Dawn Wells.

Źródło: Facebook.com Back to 80s

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Obrazy PikioNiewiarygodne, w jakich warunkach mieszka Zenek Martyniuk. Widok jego domu wyzwala skrajne reakcjeCzytaj dalej

Źródło: Onet, Wikipedia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News