Przykre informacje z ostatniej chwili. Nie żyje jeden z ważnych polskich duchownych

Przykre informacje z ostatniej chwili. Nie żyje jeden z ważnych polskich duchownych Źródło: unsplash.com David Tomaseti

Nie żyje jeden z ważnych polskich duchownych, przykre wiadomości pojawiły się dziś w lokalnych, a potem ogólnokrajowych mediach. Znana jest już data pogrzebu, wszyscy wspominają księdza prałata w bardzo pozytywnych słowach. Na ostatnim pożegnaniu można spodziewać się wielu wiernych.

Nie żyje znany i ceniony ksiądz, parafianie są zaskoczeni jego nagłą śmiercią. W mediach społecznościowych pojawiły się liczne komentarze pełne kondolencji i wspomnień.

Nie żyje ksiądz prałat dr Alfons Schubert

Parafia pw. św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej w Kędzierzynie-Koźlu poinformowała o śmierci księdza prałata Alfonsa Schuberta. Duchowny miał 81 lat - zmarł dziś, w piątek 31 lipca. Był cenionym proboszczem wyżej wymienionej parafii, służył tam od 1990 roku, czyli przez 30 lat.

Wiadomo już, że eksportacja ciała będzie mieć miejsce we wtorek 4 sierpnia 2020 roku o godz. 16:30 w kościele pw. św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej w Kędzierzynie-Koźlu. Po uroczystościach zaplanowano czuwanie do godziny 20:00. Pogrzeb księdza prałata Alfonsa Schuberta odbędzie się na drugi dzień, 5 września o 11:00, ostatnie pożegnanie rozpocznie się mszą świętą.

Swoje życie poświęcił Bogu

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Alfons Schubert urodził się 29 września 1937 roku w Raciborzu, a kiedy miał 20 lat wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Nysie. Już w 1962 roku przyjął święcenia kapłańskie i zaczął służyć w parafiach w Tarnowie Opolskim, Pyskowicach, Bytomiu-Karbiu i Dobrzeniu Wielkim. Po raz pierwszy obowiązki proboszcza objął w 1972 roku w parafii św. Wawrzyńca w Kolnicy. W 1986 roku zainicjował budowę kościoła na osiedlu Piasty w Kędzierzynie-Koźlu.

Dzisiaj grzeje: 1. Właśnie się dowiedzieliśmy. Już pewne: zapadła decyzja ws. przywracania obostrzeń
2. Rzecznik ministra zdrowia komentuje dzisiejszy raport. Nie ma dobrych informacji na weekend
3. Kobieta otworzyła drzwi nieznajomemu, który chciał wręczyć jej kwiaty. Chwilę później zaczął się prawdziwy horror

To w Kędzierzynie-Koźlu zatrzymał się na dłużej i pełnił rolę proboszcza przez 22 lata. Przeszedł na emeryturę w 2012 roku, a jeszcze do 2017 roku był kapelanem Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. W 2011 roku zyskał tytuł kapelana biskupa. Parafianie żegnają go słowami:

- Odszedł dobry i radosny człowiek. Nasz wspaniały proboszcz. Będziemy się modlić za niego i miłe go wspominać - napisała parafianka.

- Pamiętam tego proboszcza. Wieczny odpoczynek racz dać mu Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci - pisze ze smutkiem kolejna internautka.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Europa znowu się zamyka. Kolejne kraje wprowadzają obostrzenia
  2. Kamil Stoch przekazał informacje na temat zakończenia kariery. Skoczek nie pozostawił fanom złudzeń
  3. Parawany plażowe mogą zapobiegać zarażeniom. Włosi ustawią je ze specjalnego materiału
  4. Niepokojąca informacja dla seniorów. Są zagrożeni, mogą stracić wiele
  5. Zapadła decyzja ws. powrotu dzieci do szkół. Pada konkretny termin
  6. 90% gospodyń psuje mizerię przez 1 błąd. Wystarczy dodać sekretny składnik naszych babek, smak rozpieszcza podniebienie
  7. Lidl z kontrowersyjnymi zasadami, nie każdemu się spodobają. Kasjer może zadać pytanie przy kasie
  8. Zakochana Ewa Wachowicz nie posiada się ze szczęścia. Wiadomo, kim jest jej partner
  9. Przepyszna cukinia w jajku i bułce tartej posmakuje inaczej, gdy dodasz 1 niesamowitą przyprawę. Po prostu lato na talerzu

Źródło: nto

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News