Nie żyje aktor
Pixabay.com ScorpionD
Monika Majko - 25 Listopada 2020

Nie żyje znany aktor "Korony królów", "U pana Boga w ogródku" czy "Na dobre i na złe". Fani nie mogą uwierzyć

Nie żyje uwielbiany aktor, informacje o jego odejściu przekazał Związek Artystów Scen Polskich, smutne wiadomości obiegły media społecznościowe. Fani są zdruzgotani, za kilkanaście dni ich ulubieniec obchodziłby 85. urodziny.

Nie żyje Aleksander Skowroński, znany m.in. ze swojej roli w filmie Jacka Bromskiego "U Pana Boga w ogródku". Smutne wiadomości o śmierci znanego aktora przekazał na Facebooku Związek Artystów Scen Polskich.

Nie żyje Aleksander Skowroński

Odszedł Aleksander Skowroński, aktor zmarł 24 listopada w wieku 84 lat. Informacje na swoim Facebooku przekazał Związek Artystów Scen Polskich. 6 grudnia br. gwiazdor świętowałby swoje 85. urodziny

- Dzisiaj, nie doczekawszy zbliżających się 85. urodzin, odszedł Aleksander Skowroński [...] Odszedł niezapomniany emerytowany ogniomistrz, ojciec komendanta z obrazu "U pana Boga w ogródku". Żegnaj -napisali przedstawiciele ZASP.

Świerzyński skomentował Strajk Kobiet, wszystko poszło na żywo w TVP. Prowadzący zamarłŚwierzyński skomentował Strajk Kobiet, wszystko poszło na żywo w TVP. Prowadzący zamarłCzytaj dalej

Aleksander Skowroński urodził się urodził się 6 grudnia 1935 roku w Białymstoku, a swoją karierę zawodową rozpoczynał jako lalkarz w połowie lat 50. XX wieku w gdańskim teatrze "Miniatura". Na tej scenie występował do roku 1991.

Później był aktorem m.in. Towarzystwa "Wierszalin" w Białystoku, Teatru Dramatycznego w Białymstoku i Teatru Wybrzeże w Gdańsku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Aktor zmarł tuż przed swoimi 85. urodzinami

Największą rozpoznawalność przyniosła mu rola ogniomistrza Ignacego, ojca komendanta w filmie "U Pana Boga w ogródku", choć na swoim koncie ma wiele ról drugoplanowych i epizodycznych. Widzowie mogli oglądać go w takich produkcjach, jak "Boże podszewka", "13 posterunek", "Adam i Ewa", "Kasia i Tomek", "Samo życie", "Stara baśń" czy "Plebania". 

Oprócz roli w "U pana boga za piecem", Andrzej Skowroński wystąpił również w kilku innych produkcjach fabularnych. Fani mogli go zobaczyć m.in. w "Uwikłaniu", "Czarodzieju z Harlemu" czy "Janosiku. Prawdziwej historii".

Dzisiaj grzeje:

  1. Wielkie zmiany dla emerytów już od 1 grudnia. ZUS może zmniejszyć lub zawiesić wypłaty
  2. Nowe obostrzenia. Jak będzie wyglądało Boże Narodzenie 2020? Najnowsze wiadomości, pojawiła się propozycja WHO
  3. Ministerstwo przekazało kluczowe informacje dla wszystkich Polaków. Każdy musi się podporządkować

Jak podali przedstawiciele ZASP, w dowód uznania dla jego dokonań artystycznych w 2012 roku Sekcja Teatrów Lalkowych ZASP przyznała mu swoją najwyższą Nagrodą HENRYK.

W 2017 roku odebrał również Nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska. Trójmiejscy fani gwiazdora są pogrążeni w głębokiej żałobie.

Andrzej Skowroński po raz ostatni przed kamerami pojawił się w 2019 roku, wystąpił w jednym z odcinków serialu "39 i pół tygodnia".

Nie żyje

Facebook.com zwiazekartystowscenpolskich

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Naukowcy dokonali niesamowitego odkrycia. Chodzi o pochodzenie koronawirusa
  2. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  3. Kolosalny błąd w liczeniu zakażonych w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podało prawidłową liczbę
  4. Pacjentka bez spodni i bielizny na podłodze w polskim szpitalu, przykry widok. Jest oświadczenie szpitala
  5. Tragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje trzech księży, wszyscy zmarli w niedzielę
  6. 88-letnia babcia Marysia robi najlepsze pierogi pod słońcem, efekt końcowy zapiera dech w piersiach. Zdradziła nam prastarą recepturę, smak nie do podrobienia
  7. Dokładnie 7 dni na złożenie wniosku o dopłatę. Tysiące osób mogą otrzymać pomoc
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Interia

 

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News