Bardzo smutna wiadomość z ostatniej chwili. Rodzina przekazała najczarniejszą wiadomość, nie żyje legendarny polski dziennikarz

Bardzo smutna wiadomość z ostatniej chwili. Rodzina przekazała najczarniejszą wiadomość, nie żyje legendarny polski dziennikarz Źródło: Pikio.pl

Nie żyje legenda Polskiego Radia, którego głos towarzyszył Polakom w trakcie wielu ważnych wydarzeń. Smutne wiadomości zostały przekazane przez pogrążonych w żałobie najbliższych i opublikowane na stronie Polskiego Radia, z którym związany był dziennikarz. To właśnie dzięki jego pracy w rozgłośni i profesjonalnemu podejściu do pracy zapisał się w pamięci wszystkich.

Nie żyje legendarny polski dziennikarz. Wyjątkowo smutna wiadomość dotarła do mediów, trudno pogodzić się z tak ogromną stratą. Jego niezwykle profesjonalne podejście do relacjonowania słuchaczom widowisk sportowych może być wzorem do naśladowania dla młodszych kolegów po fachu.

Nie żyje Lesław Skinder, przez wiele lat jego głos towarzyszył Polakom

Nie żyje Lesław Skinder, zmarł w wieku 88 lat. W pracy zachwycał profesjonalizmem, dzięki czemu mogliśmy cieszyć się jego niezwykłymi relacjami z najważniejszych imprez sportowych. Sam Lesław Skinder uwielbiał swoją pracę, przynosiła mu wiele radości i chętnie o niej opowiadał.

- Najbardziej w pamięci utkwiły mi moje pierwsze igrzyska w 1968 roku za sprawą niezwykłej gościnności i serdeczności Meksykanów. Spory udział w wytworzeniu takiej atmosfery mieli polscy trenerzy z Tadeuszem Kępką na czele, którzy przygotowywali gospodarzy do imprezy - mówił 8 lat temu w wywiadzie z okazji 80. urodzin.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Polskie Radio przekazało smutne wiadomości rodziny zmarłego

- W wieku 88 lat zmarł Lesław Skinder, legendarny sprawozdawca Polskiego Radia, który relacjonował między innymi olimpijskie sukcesy lekkoatletów - podało na swojej stronie Polskie Radio. Nie żyje jedna z legend radiowych, jego praca zapisała się na kartach historii rozgłośni i zapewne wielu Polaków pamięta jego niezwykle barwne i dokładne relacje chociażby z letnich czy zimowych zmagań naszych sportowców. Mało kto potrafił w taki sposób przekazać informacje, aby słuchacz czuł się tak jakby zasiadał na stadionie. Swoją karierę rozpoczynał w 1950 roku w „Kurierze Szczecińskim”, gdzie przepracował 18 lat. Następnie trafił do Rozgłośni Polskiego Radia i Ośrodka Telewizyjnego w Szczecinie, a w latach 1973-1976 pełnił funkcję redaktora naczelnego Redakcji Programów Sportowych Telewizji Polskiej.

Dzisiaj grzeje: 1. Mąż Kasi Cichopek w końcu pokazał twarze dzieci. Widok odebrał fanom mowę

2. Koronawirus w ośrodku wczasowym. Kilkadziesiąt osób objętych kwarantanną

Poza radiem miał jeszcze jedną pasję

Lesław Skinder był także prezesem zarządu Warszawskiego Towarzystwa Przyjaciół Wilna i Grodna. Kresy były jego wielką pasją i mocno angażował się w działalność warszawskiej organizacji. Za swoje zaangażowanie otrzymał w 2009 roku Honorowy Złoty Mikrofon "za niezwykłe wzruszenia, za wspaniałą umiejętność malowania słowem relacji sportowych oraz za stworzenie od fundamentów polskiej szkoły na Białorusi i za bezustanne czuwanie, aby uczącym się tam dzieciom nigdy niczego nie zabrakło" przeczytać można w uzasadnieniu cytowanym przez "Fakt". Rodzinie oraz przyjaciołom składamy najszczersze kondolencje.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dziecko zjadło kotleta kupionego w Lidlu. Zmarło po 8 latach cierpienia
  2. Tragiczne informacje obiegły Polskę z samego rana. Nie żyje Lesław Skinder, był niekwestionowaną legendą dla wielu Polaków
  3. Miliony Polaków będą oburzone, Jackowski jest wszystkiego pewien. Jasnowidz powiedział, co wydarzy się na jesieni
  4. Co za przystojniak. Natalia Kukulska pokazała swojego 20-letniego syna, ależ się zmienił
  5. Niepokojące doniesienia o Ewie Wachowicz. Jak tak można? W sieci pojawił się pilny apel
  6. Ministerstwo Zdrowia przekazało pilną wiadomość. Każdy Polak musi raz w roku zrobić jedną, ważną rzecz

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News