Do końca wierzyli w szczęśliwy finał. Niestety, nie żyje Karol Szafranek

Do końca wierzyli w szczęśliwy finał. Niestety, nie żyje Karol Szafranek Źródło: Andres F. Uran/ Unsplash

Nie żyje dr Karol Szafranek, znany kierownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Odszedł w wieku 42 lat. Karol Szafranek zmarł w środę, o czym poinformował wczoraj uczelniany miesięcznik "Medyk Białostocki". Jego przyjaciele do końca wierzyli w szczęśliwy finał.

Karol Szafranek przegrał toczoną od blisko trzech lat walkę z nowotworem mózgu. O chorobie dowiedział się przypadkiem w 2017 roku, podczas jazdy samochodem. Mężczyzna dostał wtedy ataku padaczki, po czym zasłabł. Trafił do szpitala, gdzie przeszedł serię badań. Lekarze zdiagnozowali u niego glejak wielopostaciowy IV stopnia.

Karol Szafranek walczył o życie do końca

Gdy wyczerpały się wszystkie formy leczenia dostępne w Polsce, żona doktora, Anna, założyła internetową zbiórkę, która miała umożliwić leczenie za granicą.

- Jedną z niewielu szans dla mnie jest terapia immunologiczna w klinice IOZK Immun-Onkologisches Zentrum Köln w Niemczech bądź terapia w USA. W obu przypadkach koszty leczenia są bardzo wysokie - pisał Karol Szafranek w opisie zbiórki.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

W inicjatywę mocno zaangażowali się współpracownicy, przyjaciele i studenci mężczyzny. Pomogli również anonimowi internauci. Wspólnie zebrali 194 545 zł na leczenie mężczyzny. Wszyscy wierzyli, że 42-latek pokona nowotwór. W poprzednich latach Karol Szafranek przeszedł dwie operacje, a jego stan zdrowia pozwalał na zastosowanie leczenia.

Niestety, w międzyczasie zdrowie mężczyzny uległo znacznemu pogorszeniu. Żona doktora poinformowała, że z powodu silnej progresji choroby zrezygnowano z trzeciej już operacji. Obrzęk mózgu nie pozwolił na zaplanowane leczenie w Kolonii. Stan mężczyzny nie pozwalał na podróż. Karol Szafranek zmarł w środę w wieku 42 lat. Osierocił 8-letniego synka. 

Dzisiaj grzeje: 1. Premier Morawiecki zapowiedział zniesienie nakazu noszenia maseczek. Polacy czekali na tę wiadomość

2. Niewyobrażalna tragedia, babcia znalazła ciało 5-letniej wnuczki. Media dotarły do porażających szczegółów

- Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że po długiej chorobie zmarł dr Karol Szafranek, kierownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Miał 42 lata. Był sportowcem oraz trenerem piłkarskim drużyn kobiecych i męskich, a także trenerem narciarstwa alpejskiego. W 2016 roku obronił doktorat z nauk o Kulturze Fizycznej na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Serdeczny, opiekuńczy, inteligentny, zabawny, wyrozumiały, skromny - taki pozostaniesz w naszej pamięci. Dziękujemy społeczności akademickiej za ogromne zaangażowanie w ostatnich miesiącach na rzecz pomocy dr Karolowi Szafrankowi - takie kondolencje pojawiły się na stronie Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Glejak wielopostaciowy to niezwykle złośliwy, rozlany typ nowotworu. Ten typ raka cechuje się skłonnością do agresywnego rozrostu i z reguły daje złe rokowania. Mimo specjalistycznego leczenia, tylko kilkanaście procent chorych przeżywa do 5 lat po rozpoznaniu nowotworu. Aktualnie nie istnieje lek, który mógłby pomóc w procesie powrotu do zdrowia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Używasz płynu do dezynfekcji? Unikaj błędu, który czyni go nieskutecznym
  2. Justyna Żyła została zapytana o adopcję dzieci przez homoseksualistów. Jej wypowiedź podzieliła Polaków
  3. Do końca wierzyli w szczęśliwy finał. Niestety, nie żyje Karol Szafranek
  4. Nowe ognisko epidemii w Polsce. Tym razem nie na Śląsku
  5. Genialna sztuczka pokazuje, czy truskawki są robaczywe bez naruszania owoców. Bezbłędna i szybka metoda
  6. Okropnie wyglądająca, oślizgła biała skrętka na żółtkach jajek jest ważniejsza niż myślisz. Nie jedz jaj, na których jej nie ma, konsekwencje mogą być opłakane

Źródło: Super Express/Zwrotnik Raka
 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News