Nie żyje
Andres F. Uran/ Unsplash
Irmina Jach - 22 Maja 2020

Do końca wierzyli w szczęśliwy finał. Niestety, nie żyje Karol Szafranek

Nie żyje dr Karol Szafranek, znany kierownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Odszedł w wieku 42 lat. Karol Szafranek zmarł w środę, o czym poinformował wczoraj uczelniany miesięcznik "Medyk Białostocki". Jego przyjaciele do końca wierzyli w szczęśliwy finał.

Karol Szafranek przegrał toczoną od blisko trzech lat walkę z nowotworem mózgu. O chorobie dowiedział się przypadkiem w 2017 roku, podczas jazdy samochodem. Mężczyzna dostał wtedy ataku padaczki, po czym zasłabł. Trafił do szpitala, gdzie przeszedł serię badań. Lekarze zdiagnozowali u niego glejak wielopostaciowy IV stopnia.

Bliźniaczki nie żyjąDo końca trzymały się za rączki. Wszystko wydarzyło się na oczach matki, zginęły tragicznieCzytaj dalej

Karol Szafranek walczył o życie do końca

Gdy wyczerpały się wszystkie formy leczenia dostępne w Polsce, żona doktora, Anna, założyła internetową zbiórkę, która miała umożliwić leczenie za granicą.

- Jedną z niewielu szans dla mnie jest terapia immunologiczna w klinice IOZK Immun-Onkologisches Zentrum Köln w Niemczech bądź terapia w USA. W obu przypadkach koszty leczenia są bardzo wysokie - pisał Karol Szafranek w opisie zbiórki.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

nauczycielka uwiodła uczniaNauczycielka uwiodła i wykorzystała 14-latka. Skandaliczna reakcja wstrząsnęła polską miejscowościąCzytaj dalej

W inicjatywę mocno zaangażowali się współpracownicy, przyjaciele i studenci mężczyzny. Pomogli również anonimowi internauci. Wspólnie zebrali 194 545 zł na leczenie mężczyzny. Wszyscy wierzyli, że 42-latek pokona nowotwór. W poprzednich latach Karol Szafranek przeszedł dwie operacje, a jego stan zdrowia pozwalał na zastosowanie leczenia.

Niestety, w międzyczasie zdrowie mężczyzny uległo znacznemu pogorszeniu. Żona doktora poinformowała, że z powodu silnej progresji choroby zrezygnowano z trzeciej już operacji. Obrzęk mózgu nie pozwolił na zaplanowane leczenie w Kolonii. Stan mężczyzny nie pozwalał na podróż. Karol Szafranek zmarł w środę w wieku 42 lat. Osierocił 8-letniego synka.

Dzisiaj grzeje:

1. Premier Morawiecki zapowiedział zniesienie nakazu noszenia maseczek. Polacy czekali na tę wiadomość

2. Niewyobrażalna tragedia, babcia znalazła ciało 5-letniej wnuczki. Media dotarły do porażających szczegółów

- Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że po długiej chorobie zmarł dr Karol Szafranek, kierownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Miał 42 lata. Był sportowcem oraz trenerem piłkarskim drużyn kobiecych i męskich, a także trenerem narciarstwa alpejskiego. W 2016 roku obronił doktorat z nauk o Kulturze Fizycznej na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Serdeczny, opiekuńczy, inteligentny, zabawny, wyrozumiały, skromny - taki pozostaniesz w naszej pamięci. Dziękujemy społeczności akademickiej za ogromne zaangażowanie w ostatnich miesiącach na rzecz pomocy dr Karolowi Szafrankowi - takie kondolencje pojawiły się na stronie Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Glejak wielopostaciowy to niezwykle złośliwy, rozlany typ nowotworu. Ten typ raka cechuje się skłonnością do agresywnego rozrostu i z reguły daje złe rokowania. Mimo specjalistycznego leczenia, tylko kilkanaście procent chorych przeżywa do 5 lat po rozpoznaniu nowotworu. Aktualnie nie istnieje lek, który mógłby pomóc w procesie powrotu do zdrowia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Używasz płynu do dezynfekcji? Unikaj błędu, który czyni go nieskutecznym
  2. Justyna Żyła została zapytana o adopcję dzieci przez homoseksualistów. Jej wypowiedź podzieliła Polaków
  3. Do końca wierzyli w szczęśliwy finał. Niestety, nie żyje Karol Szafranek
  4. Nowe ognisko epidemii w Polsce. Tym razem nie na Śląsku
  5. Genialna sztuczka pokazuje, czy truskawki są robaczywe bez naruszania owoców. Bezbłędna i szybka metoda
  6. Okropnie wyglądająca, oślizgła biała skrętka na żółtkach jajek jest ważniejsza niż myślisz. Nie jedz jaj, na których jej nie ma, konsekwencje mogą być opłakane

Gotowanie składnik dodawany do zupyPolacy masowo dodają ją do zup. Popełniają błąd, skład przyprawia o palpitacjeCzytaj dalej

Źródło: Super Express/Zwrotnik Raka

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News