Nie żyje Piotr Trela
unsplash.com Andres F. Uran
Irmina Jach - 19 Października 2020

Najgorsza wiadomość z samego rana. Mamy potwierdzenie, nie żyje wspaniały polski aktor

Nie żyje aktor, który przez dekady zachwycał polskich widzów wyjątkowymi umiejętnościami scenicznymi. Tragiczne informacje obiegły media poniedziałkowego poranka. Niestety, spełnił się najczarniejszy ze scenariuszy. Gwiazdor przegrał walkę z groźną chorobą, która obecnie zagraża wszystkim obywatelom naszego kraju. Kondolencje i wyrazy współczucia płyną z całego świata.

Nie żyje wybitny aktor, którego umiejętności wokalne przez wiele lat budziły zachwyt wśród Polaków. Trudno uwierzyć, że to już koniec legendy polskiej sceny operowej. Niech spoczywa w spokoju.

Rząd w ostatniej chwili zmienił zdanie. Chodzi o maseczki, wszyscy powinni wiedziećRząd w ostatniej chwili zmienił zdanie. Chodzi o maseczki, wszyscy powinni wiedziećCzytaj dalej

Nie żyje Piotr Trela, znany tenor operowy

Nie żyje Piotr Trela, aktor i wieloletni solista bydgoskiej opery. Przez dwie dekady, od 1972 do 1992 roku kreował wiele głównych partii oper wystawianych na gościnnej scenie Teatru Polskiego. W swojej karierze partnerował między innymi primadonnie bydgoskiej sceny operowej, Magdalenie Krzyńskiej. Widzowie z pewnością znają go z ról amantów, które niezmiennie zachwycały. Aktor cieszył widownię zachwycającym głosem, niezwykłym talentem oraz wspaniałymi warunkami wizualnymi.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Właśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówWłaśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówCzytaj dalej

Aktor, który nie żyje, pochodził z miejscowości Wągrowiec w województwie wielkopolskim. Talent muzyczny przejawiał już jako mały chłopiec. Jego tenorowy głos zachwycał początkowo wiernych, którzy zbierali się w lokalnym kościele i mieli okazję usłyszeć partie chóru. Po wielu latach owocnej kariery operowej Piotr Trela zdecydował się na przejście na emeryturę aktorką. Ostatnie lata życia spędził na angażowaniu się w akcje społeczne. Pełnił między innymi funkcję prezesa Klubu Środowisk Twórczych, zajmował się reżyserią, pomagał starszym, schorowanym artystom, uczestniczył w licznych wydarzeniach artystycznych i edukacyjnych, a także wydał własną płytę z piosenkami o Bydgoszczy.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje znany polski polityk, miał koronawirusa. Polskę obiegły tragiczne informacje

2. Zapadła decyzja, rzecznik rządu potwierdza. Nagła zmiana dziś o 12

3. Z ostatniej chwili: ministerstwo przekazało oficjalny komunikat. Pilna zmiana już od jutra

Jak poinformowało Radio PiK, Piotr Trela zmarł w niedzielę, 18 października bieżącego roku, w szpitalu w Grudziądzu. 82-letni solista operowy to kolejna ofiara koronawirusa w Polsce. Ostatnio pisaliśmy także o tragicznej śmierci znanego poety, Mirosława Gontarskiego, który pomimo nasilonych objawów COVID-19 nie został przyjęty do szpitala. Rodzinom, przyjaciołom, współpracownikom oraz wielbicielom obydwóch wybitnych gwiazdorów składamy najszczersze kondolencje. Odejście tak zasłużonych person to nieodżałowana strata dla świata polskiej kultury.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ewa Wachowicz w nietypowy sposób świętuje urodziny. Ciężko uwierzyć, ile lat kończy gwiazda kulinariów
  2. Ewa Chodakowska zadziwiła tysiące Polaków. Wstawiła zdjęcie topless, fani nie mogli uwierzyć własnym oczom (FOTO)
  3. Rodzice mogą zapłacić za dziecko 500 zł kary. Policja bez wahania wypisze mandat
  4. Służby natychmiast przerwały pogrzeb, przegoniono żałobników. Porażające sceny w polskiej miejscowości
  5. MSZ zabrało głos ws. zamknięcia granic. Kluczowa wiadomość dla wszystkich Polaków
  6. Naukowcy alarmują o potencjalnej katastrofie. Najniebezpieczniejszy wulkan świata może wkrótce wybuchnąć

Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Radio PiK

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News