TVN podał smutną wiadomość, Polacy pogrążają się w żałobie. Nie żyje Bronisław Piasecki

TVN podał smutną wiadomość, Polacy pogrążają się w żałobie. Nie żyje Bronisław Piasecki Źródło: Pixabay.com

Nie żyje ksiądz prałat Bronisław PIasecki, smutną wiadomość przekazał TVN. Duchowny był bliskim współpracownikiem kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zmarł w wieku 79 lat. Cała Polska pogrążyła się w żałobie, tragiczne wieści z kraju. We wtorek zostanie odprawiona msza w intencji księdza.

Nie żyje ksiądz Bronisław Piasecki, duchowny przez lata był bliskim współpracownikiem kardynała Stefana Wyszyńskiego. Najpierw był jego kapelanem, a następnie wicepostulatorem w jego procesie beatyfikacyjnym. Cała Polska pogrążyła się w żałobie, duchowny zmarł w wieku 79 lat.

Nie żyje Bronisław Piaseczki, tragiczne informacje przekazał TVN

Ksiądz prałat Bronisław Piasecki urodził się w 1940 roku we wsi Ranie w województwie podlaskim. Święcenia kapłańskie przyjął 22 września 1963 roku, miał wówczas 23 lata. Pracował jako wikariusz w miejscowościach takich jak Izabelino, Podkowa Leśna oraz parafia pod wezwaniem świętej Katarzyny w Warszawie. 

Ukończył studia w Warszawie na Akademii Teologii Katolickiej, a następnie na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie, tam w 1973 roku uzyskał tytuł doktora. Od 1974 roku do roku 1981 ksiądz Piasecki pełnił rolę kapelana kardynała Stefana Wyszyńskiego. W 1980 roku rozpoczął również pracę jako wykładowca w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Od 1983 aż do 2010 roku był proboszczem stołecznej parafii Najświętszego Zbawiciela. W 2010 roku ksiądz przeszedł na emeryturę i pozostał rezydentem parafii. W 2011 roku miały premierę jego wspomnienia w wydaniu książkowym pod tytułem "Ostatnie dni Prymasa Tysiąclecia". Z kolei w 2016 roku ukazało się pierwsze wydanie książki "Prymas Wyszyński nieznany: ojciec duchowy widziany z bliska".

Dzisiaj grzeje: 1. Do sieci wyciekła poufna rozmowa Andrzeja Dudy. Skandal na włosku, służby w akcji

2. Miliony dzieci nie będą mogły wrócić do szkoły. Specjaliści ostrzegają przed katastrofalnymi skutkami epidemii

W 2013 roku ksiądz Piasecki został odznaczony odznaką Zasłużonego dla Politechniki Warszawskiej. We wtorek o godzinie 18:30 zostanie odprawiona msza święta w intencji zmarłego księdza. Odbędzie się ona w kościele przy Placu Zbawiciela w Warszawie. 

Źródło: Wikipedia/Ælred

Najlepsze newsy dnia:

  1. Robert Lewandowski pokazał niesamowity talent małej Klary. Aż trudno uwierzyć, że ma dopiero 3 lata
  2. Polacy masowo i nieświadomie popełniają karygodny błąd przy zakupie mięsa mielonego na kotlety. Decydująca jest 1 cecha
  3. Pilny apel Marty Manowskiej. Pomoc jest potrzebna na już
  4. Karol Strasburger ukrywa swoją małą córeczkę. Jeden z powodów jest bardzo smutny
  5. Pozostało kilka godzin. IMGW pilnie ostrzega
  6. Wiśniewski i Mandaryna znowu razem. Michał opublikował oficjalny komunikat, wniebowzięci fani zasypują ich gratulacjami

Źródło: TVN

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News