Nie żyje 133 polityków. Zabójcze żniwo kampanii wyborczej

Nie żyje 133 polityków. Zabójcze żniwo kampanii wyborczej Źródło:

Walki politycznych gangów zbierają poważne żniwo. Od początku kampanii przedwyborczej trup ściele się gęsto. Nie żyje aż 133 polityków - część z nich to kandydaci do parlamentu, pozostali to kandydaci ubiegający się o mandaty we władzach lokalnych. Co się dzieje?!

Wydarzenia w Meksyku są naprawdę tragiczne. Rozpoczęły się już w 2006 roku - wtedy to Felipe Calderon i jego rząd podjęli walkę przeciwko kartelom narkotykowym. W walce z przestępczością nie wahano się przy usuwaniu polityków, których nie dało się kontrolować. Teraz jednak sprawa wygląda dużo gorzej. Przy wyborach w 2012 roku zamordowano tylko 9 polityków. Teraz nie żyje 133, a liczba do niedzielnych wyborów może jeszcze wzrosnąć.

Tragiczne wydarzenia w Meksyku - nie żyje ponad 130 osób

1 lipca w Meksyku dojdzie do wyborów. Do obsadzenia jest aż 18 tys. mandatów. Obywatele zadecydują o wyborze nowych przedstawicieli w parlamentach krajowym i regionalnych, gubernatorów oraz burmistrzów. Wybrany zostanie także nowy prezydent, ponieważ obecnie pełniący tę rolę Enrique Pena Nieto nie może ubiegać się o reelekcję. Od początku kampanii wyborczej zamordowanych zostało aż 133 polityków! Większość z nich to kandydaci do stanowisk władz lokalnych. Gangi narkotykowe nie chcą pozwolić na dopuszczenie do władzy kandydatów, którzy faktycznie mogą poradzić sobie z przestępczością w Meksyku. Od czasu rozpętania wojny za rządów Felipe Calderona i Enrique Penii Niety w wojnie między prawem, a przestępcami, zginęło aż 200 tys. osób. Ta makabryczna liczba przeraża, zwłaszcza nas, żyjących w pokoju. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Kaczyński ZNOWU w szpitalu! Prezes PiS PILNIE operowany
  2. Koszmar ciężarnej gwiazdy TVN. Jest ciężko chora, lekarze rozłożyli ręce
  3. Oszukali wszystkich! Doprowadzą do globalnej wojny
  4. Zamach na redakcję słynnej gazety! Są ofiary śmiertelne
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News