Nie żyje
pixabay.com xaam-fotografiert
Klaudia Bochenek - 12 Maja 2020

Do końca mieli nadzieję na szczęśliwy finał. Niestety, dziecko nie żyje

Nie żyje 4-latek z Sosnowca. Do samego końca wszyscy trzymali za niego kciuki, a nawet zbierano pieniądze na poprawę jego stanu zdrowia. Niestety, los napisał smutne zakończenie, które dla bliskich chłopca jest zbyt bolesne. Internauci lawinowo składają kondolencje.

Nie żyje 4-letni odważny chłopiec, który starał się stawić czoła przeciwnościom i wyjść z tego cało. Jego bliscy muszą go teraz pożegnać, dla wielu to niesprawiedliwe.

Kubuś Michalak do końca walczył z zabójczą chorobą

Niestety, rodzina potwierdziła przykre informacje. Zmarł Kubuś Michalak, 4-letni dzielny chłopczyk walczący z neuroblastomą IV stopnia. Choroba zaatakowała nagle, w zeszłym roku. 4-latek od lipca zaczął intensywne leczenie. Jak wspomina jego mama Aleksandra, niepokojące objawy zaczęły się pod koniec czerwca. Pojawiła się wysoka gorączka powyżej 38 stopni Celsjusza, która utrzymywała się przez 2 tygodnie. Pediatra nie potrafił zdiagnozować Kubusia, wyniki dziecka były książkowe. Chirurg również nie znalazł nic niepokojącego. Dopiero lekarze z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach odkryli przerażającą prawdę.

Chłopiec zabił brata5-letni chłopiec zabił 12-letniego brata. Myślał, że trzyma zabawkęCzytaj dalej

U małego Kubusia znaleziono sporego guza o wymiarach 10cmx7cm. Niestety, był on nieoperacyjny, dlatego trzeba było zastosować chemioterapię. Neuroblastoma IV stopnia zaatakowała niezwykle intensywnie - mimo leczenia pojawiły się przerzuty do węzłów chłonnych, wątroby, szpiku, a na końcu kości. Wszyscy trzymali kciuki za dzielnego chłopca, organizowano też zbiórki charytatywne.

O tym, że chłopiec nie żyje, poinformowało hospicjum

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nastolatka18-letnia Angelika zginęła, prokuratura nie potrafi wskazać winnego. Porażające szczegóły, ręce opadająCzytaj dalej

Leczenie Kubusia miało pochłonąć milion złotych. Internauci zdołali uzbierać ponad tę kwotę, a dokładnie 1 003 588, 58 zł. Niestety, los chciał inaczej. Mimo otrzymanej pomocy chłopiec zmarł 9 maja kilka minut po 19:00. Informację o śmierci przekazało hospicjum domowe dla dzieci "Alma Spei" za pośrednictwem Facebooka.

Dzisiaj grzeje:

1. Wicepremier przekazał tragiczne informacje. Nie żyje Włodzimierz Niderhaus
2. Zapłacił na stacji banknotem 200-złotowym i odjechał. Kasjer przyjrzał się pieniądzom i zbladł

- Dostaliśmy smutną wiadomość, że parę minut po 19:00 kolega naszego Natanka, Kubuś Michalak zmarł, stoczywszy nierówną ostatnią bitwę z rozsiewem neuroblastomy. Kubuś mieszkał też w Sosnowcu. Ze szczerego serca składamy kondolencje dla jego Mamusi Aleksandry Michalak i babci Ewy Michalak oraz dla pozostałej rodziny i przyjaciół. Teraz Kubusiu już nic nie boli... Przesyłamy również wyrazy szacunku dla pracowników hospicjum Alma Spei - hospicjum domowe dla dzieci, którzy są aniołami odprowadzającymi dzieci do bram niebios i wspierają rodziców i rodzinę w tej ciężkiej, wybrukowanej potokiem łez drodze. Śpij piękny Kubusiu - tak Kubusia pożegnał wraz z rodzicami jego kolega, 6-letni Natan, który zmaga się z tą samą chorobą.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Watykan po latach ujawnił wstrząsającą prawdę. Jakie były skutki drugiego zamachu na życie Jana Pawła II?
  2. Bulwersujące zachowanie sponsorów. Zmuszali zawodniczkę w 8 miesiącu ciąży do niewyobrażalnych rzeczy
  3. Zabójstwo. Wyniki sekcji zwłok dziecka nie pozostawiają wątpliwości
  4. 17-letni Bartek przez 10 godzin był odsyłany ze szpitala do szpitala. Umierał w skandalicznych warunkach
  5. Andrzej Duda zatwierdził nową Strategię Bezpieczeństwa Narodowego RP. Padły ważne słowa
  6. Tysiące Polaków źle gotują jajka. Narażają na niebezpieczeństwo siebie i rodziny

Psy9-latek ratował z ulicy bezpańskie psy. Osiem lat później dokonał niemożliwej rzeczy, ciężko powstrzymać łzyCzytaj dalej

Źródło: Sosnowiec Nasze Miasto

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News