nie żyje Ryszard Pilch informacje
Unsplash
Joanna Szwalikowska - 11 Listopada 2020

Tragiczne informacje obiegły Polskę. Niestety, nie żyje Ryszard Pilch

Nie żyje Ryszard Pilch. Smutna informacja właśnie obiegła cały kraj. Rodzina pogrążyła się w smutku.

Nie żyje Ryszard Pilch, donosi portal wspinanie.pl. Przykra wiadomość właśnie obiegła Polskę. Mężczyzna bardzo długo cierpiał na poważną chorobę. Jego rodzina pogrążyła się w smutku.

Zacznie się już dziś o 14:00, służby z całego kraju w pełnej gotowości. Sytuacja jest poważnaZacznie się już dziś o 14:00, służby z całego kraju w pełnej gotowości. Sytuacja jest poważnaCzytaj dalej

Nie żyje Ryszard Pilch. Smutna informacja właśnie obiegła media

Ryszard Pilch urodził się w 1955 roku. Niestety, jak donosi portal wspinanie.pl, taternik oraz wspinacz skałkowy zmarł po długiej i bardzo ciężkiej chorobie. Był autorem licznych przejść w skałkach oraz Tatrach.

- Wytyczył wiele nowych dróg i dokonał wielu odhaczeń na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, m.in. Filar Dziewicy VI (Dziewica, Kołoczek, 1978), Nietoperz VI.1 (Ptak, Kołoczek, 1978), Pilchówka VI.2 i Wieprzowina VI.2+ (Młynarze, Góra Zborów) - czytamy na portalu wspinanie.pl.

Ryszard Pilch pasjonował się wspinaczką. Robił to głównie w Tatrach. Wytyczył Lewą oraz Prawą Pilchówkę na ścianie południowej Zamarłej Turni. W 1978 roku natomiast odhaczył Kant Hakowy VII na Mnichu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Mnóstwo dróg zarówno w skałkach, jak i Tatrach przemierzał samotnie. Prawdopodobnie wiele z tych przejść było jego pierwszymi solowymi. Kochał góry, ich otoczenie. Tam czuł się po prostu najlepiej. Wspinaczka była jego ogromną pasją, której poświęcił życie i którą interesował się od młodzieńczych lat.

- Tak, od dziecka lubiłem góry. Już wtedy ciągnęło mnie do wspinania, to było naturalne. Wakacje spędzałem zwykle u dziadków na wsi, niedaleko Mszany Dolnej. Pamiętam, że była tam rzeczka, a na niej tama z bloków kamiennych, niewysoka, jakieś 2-3 metry. Dla mnie, wówczas 10-latka, pierwsze wyzwanie, które podjąłem instynktownie, bez zastanowienia :). Razem z wujkiem zdobywałem swoje pierwsze beskidzkie szczyty – Szczebel, Turbacz… To były takie typowo turystyczne wypady dla przyjemności. Zimą trenowałem jazdę na nartach - mówił w wywiadzie dla portalu wspinanie.pl.

Latami prowadził internetową galerię ze zdjęciami historycznymi ze wspinaczek. Z czasem zdążyła się ona rozrosnąć do poważnego archiwum, które z pewnością będzie cenną i wspaniałą pamiątką po taterniku. Cały zbiór można znaleźć pod adresem lojanci.org.

Niestety, jak informuje porta wspinanie.pl, Pilch od lat zmagał się z bardzo ciężką chorobą - stwardnieniem rozsianym. Był człowiekiem znanym oraz bardzo lubianym w swoim środowisku.

Dzisiaj grzeje:

1. Do późnych godzin tłumy stały i skandowały pod kurią. Domagały się sprawiedliwości, chodzi o kardynała Dziwisza

2. WP: Podjęto decyzję ws. lockdownu. Mieszkankom i mieszkańcom Polski pozostało już tylko czekać

3. Lech Wałęsa przekazał smutną wiadomość. Współczujemy

Od kilku lat organizowane były Pilchówki oraz imprezy charytatywne, podczas których zbierano środki na leczenie mężczyzny. W wywiadzie dla portali, którego udzielił w 2018 roku opowiadał:

- Jeżeli nie czujesz wolności w sobie, to na pewno nie znajdziesz jej w górach. Jeśli pytasz, czego ja osobiście w nich szukałem, to mógłbym powiedzieć, że szeroko pojętej przyjemności. Zawsze dobrze się tam czułem – nie tylko ze względu na wspinanie, ale też piękno natury i towarzystwo cudownych ludzi.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wszystko trwało tylko chwilę, sekundy dzieliły kobietę od śmierci. Pitbull poświęcił się, aby uratować właścicielkę
  2. Wielkie starcie kiboli z policją na Marszu Niepodległości. Płonęły flagi, w ruch poszedł gaz (WIDEO)
  3. Wykryto nieprawidłowości w intratnym interesie Tadeusza Rydzyka, w akcji prokuratura. Reakcja służb jest zaskakująca
  4. Dziś wszedł w życie nowy zakaz obowiązujący wszystkich Polaków. Fatalne wiadomości, należy wiedzieć
  5. Grób legendy TVP doszczętnie zniszczony, trudno znaleźć go na cmentarzu. Bardzo przykry widok
  6. NASA podpisała historyczne umowy z 17 firmami. Zajmą się rewolucyjną technologią kosmiczną
  7. Artur Barciś stoczył walkę z koronawirusem. Wiemy, jak teraz czuje się uwielbiany aktor
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Wspinanie PL

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News