Bardzo smutne informacje obiegły Polskę. Nie żyje uwielbiany polski duchowny

Bardzo smutne informacje obiegły Polskę. Nie żyje uwielbiany polski duchowny Źródło: Unsplash Andres F. Uran

Nie żyje uwielbiany polski duchowny. Media obiegła wstrząsająca wiadomość na temat nagłej śmierci kapłana. Wielu Polaków jest zdruzgotanych. Nikt nie spodziewał się takiej informacji. Zmarły był bardzo aktywny zawodowo. Każdego dnia robił wszystko, by pomóc osobom, które tego potrzebowały. Nigdy nie odmówił wyciągnięcia pomocnej ręki.

Nie żyje ksiądz prałat Rajmund Ankierski. Duchowny był długoletnim pasterzem Polskiej Parafii w Harnes we francuskim regionie Hauts-de-France. Odszedł w sobotę, 8 sierpnia bieżącego roku, w wieku 89 lat. Jego odejście jest nieodżałowaną stratą dla wszystkich osób, z którymi miał okazję współpracować. Składamy najszczersze wyrazy współczucia bliskim, wiernym oraz przyjaciołom duchownego, który nie żyje.

Nie żyje ksiądz prałat Rajmund Ankierski

Ksiądz Rajmund Ankierski urodził się  6 sierpnia 1931 roku w Saint Laurent d'Andenay (region Burgundia-Franche-Comte). Przez lata był związany z diecezją wrocławską. Jego rodzice pochodzili z parafii Działyń (województwo kujawsko-pomorskie). Przed blisko siedmioma dekadami ukończył Seminarium Polskie w Paryżu. Wkrótce odebrał święcenia kapłańskie z rąk arcybiskupa Józefa Gawliny w kościele polskim przy rue Saint-Honore.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jego pierwszą i jedyną placówką duszpasterską stało się Harnes, parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa, która należy do Polskiej Misji Katolickiej we Francji. Przez cztery lata był wikariuszem, później zaś objął stanowisko proboszcza. W środowisku polonijnym był człowiekiem znanym, szanowanym i lubianym. Cenili go także rodowici Francuzi. Był człowiekiem ciepłym i pomocnym, nigdy nie odmawiał pomocy potrzebującym.

Dzisiaj grzeje: 1. TVP właśnie poinformowało, tragiczne wieści. Był ulubieńcem widzów, nie żyje

2. Pilne ogłoszenie sanepidu. Ksiądz zakażony koronawirusem, trwają poszukiwania wiernych

3. Kaczyński jest bardzo hojny? Ujawniono właśnie, ile zarabiają jego najbliżsi pracownicy

Mszę pogrzebową w intencji kapłana, który nie żyje, zaplanowano na czwartek, 13 sierpnia bieżącego roku, na godzinę 10:30. Uroczystości odbędą się w kaplicy pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Harnes. Pochówek nastąpi dzień później, w piątek, 14 sierpnia, na cmentarzu w Montchanin (region Burgundia-Franche-Comte). W przeddzień obrzędów pogrzebowych, w środę, 12 sierpnia, pomiędzy 18:00 a 20:00 odbędzie się wieczór modlitewny. Wszystkie uroczystości będzie można oglądać w serwisie YouTube. To niejedyna tragiczna wiadomość, która obiegła dziś media.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Już dziś stanie się niewyobrażalna rzecz. Wszyscy Polacy dowiedzą się w nocy
  2. Smutna wiadomość o mężu Grażyny Torbickiej. Przesyłamy wyrazy współczucia
  3. Śmierć w rodzinie Leszka Millera przyszła nagle. Jego wnuczka ujawniła całą prawdę
  4. Wypadek prezydenta Andrzeja Dudy. Pojawił się apel, nie można go ignorować
  5. Wybiegła z gmachu TVP, usiadła i zaczęła płakać. Katarzyna Dowbor została okropnie potraktowana, zanim zaczęła prowadzić "Nasz nowy dom" w Polsacie

Źródło: Przewodnik katolicki/PMK Harnes

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News