Wszyscy mieli nadzieję na szczęśliwy finał. Niestety, mamy potwierdzenie, nie żyje

Wszyscy mieli nadzieję na szczęśliwy finał. Niestety, mamy potwierdzenie, nie żyje Źródło: Prateek Gautam Unsplash.com

Mężczyzna, którego przez kilka godzin poszukiwały służby został znaleziony i niestety potwierdzono, że nie żyje. Najgorsze z możliwych informacje obiegły media i chociaż wszyscy mieli nadzieję na szczęśliwy finał, okazało się, że nawet pomimo swojego doświadczenia nie udało mu się przeżyć. To prawdziwa tragedia, zginął na kilka dni przed swoimi urodzinami.

Nie żyje mężczyzna, który swoje życie poświęcił górom. Doświadczenie, jakim mógł się pochwalić mimo młodego wieku, było imponujące i doceniane przez koleżanki i kolegów ze szlaków. Jak się okazuje, niestety nawet wiedza i umiejętności nie zawsze mogą uchronić od tragedii. Potwierdzono, że poszukiwania zostały zakończone, jednak chyba nikt nie cieszy się z ich rezultatu.

Potwierdzono, że nie żyje znany alipinista

Nie żyje Matteo Pasquetto. Zaledwie 25-letni alpinista zmarł najprawdopodobniej w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Sprawę badać będzie policja. To prawdziwa tragedia, wszyscy mieli nadzieję, że poszukiwania mężczyzny zakończą się sukcesem. Niestety potwierdzono - służby odnalazły jego ciało. Do zdarzenia doszło w masywie Mont Blanc. Cały świat alpinizmu jest zdruzgotany.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

O tragedii przeważyły sekundy

Jak przekazują towarzysze wyprawy Matteo Pasquetto, w trakcie schodzenia z Grandes Jorasses, doświadczony i ceniony alpinista poślizgnął się na kamieniu. Grupa górska Jorasses odbywała wędrówkę niepołączona linami, więc nie było szans na asekurację osuwającego się w przepaść mężczyzny.

- Schodziliśmy po łatwej ścieżce. W pewnym momencie Matteo stracił równowagę na kamieniu i spadł - powiedział jeden z kolegów zmarłego alpinisty. Trudno uwierzyć, że mężczyzna nie żyje. Zmarł zaledwie kilka dni przed swoimi 26 urodzinami, którego obchodziłby 11 sierpnia. Dodatkowo zaledwie dwa miesiące temu zmarł, również w górach, jego dobry przyjaciel. 

Dzisiaj grzeje: 1. Mamy potwierdzenie, ksiądz zakażony koronawirusem. Sanepid pilnie szuka uczestników mszy

2. Przyłbica zamiast maseczki? Eksperci ostrzegają przed rozwiązaniem

3. Pilny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Dotyczy wszystkich Polaków, trzeba się dostosować

Policja zbada okoliczności śmierci mężczyzny

Przyjaciel Matteo Pasquetto dwa miesiące wcześniej opłakiwał swojego partnera wspinaczkowego Matteo Bernasconiego, który zmarł w wyniku przygniecenia przez lawinę. Teraz w świecie alpinizmu zdarzyła się kolejna ogromna tragedia. Informacja o odnalezieniu ciała mężczyzny były prawdziwym szokiem. Rodzinie oraz przyjaciołom młodego alpinisty składamy kondolencje. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Krzysztof Jackowski ostrzega Polaków. Ma się zacząć zaraz, już nie chodzi o wirusa
  2. Potwierdził się najczarniejszy z możliwych scenariuszy. Niestety, nie żyje
  3. Ekspert zdradził, co czeka Polaków w następnym tygodniu. Nie ma wątpliwości, będzie źle
  4. Kobieta chciała zaparkować przed blokiem. Sąsiedzi natychmiast zaczęli nagrywać, nie mogli powstrzymać śmiechu
  5. Na stronie Gienka Loski opublikowana została pilna i ważna wiadomość. Potrzebne jest wsparcie

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News