Media obiegła smutna wiadomość, nie żyje słynna dziennikarka. Na swoich programach wychowała kilka pokoleń Polaków

Media obiegła smutna wiadomość, nie żyje słynna dziennikarka. Na swoich programach wychowała kilka pokoleń Polaków Źródło: fot. flickr.com/Markus Grossalber

Nie żyje słynna dziennikarka, która swoją karierę w radiu zaczynała jeszcze w latach 50. Na jej programach wychowało się kilka pokoleń Polaków. Teraz informacje o jej odejściu przekazała rodzina.

Nie żyje prawdziwa ikona polskiego dziennikarstwa. Anna Retmaniak przez lata była związana z Polskim Radiem, gdzie prowadziła liczne audycje kulturowe. Można w nich było usłyszeć zarówno znanych aktorów, jak i reżyserów, a także innych artystów z najróżniejszych dziedzin. Dodatkowo często czynny udział w audycji brali również sami słuchacze, którzy poprzez telefon łączyli się ze studio.

Anna Retmaniak jest również pomysłodawcą wielu audycji, które z czasem stały się wręcz kultowe. Co więcej, za swoją pracę została wielokrotnie odznaczona, a w 2011 roku otrzymała od prezydenta Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski. Następne wyróżnienie otrzymała już dwa lata później i był to Honorowy Wielki Splendor dla wybitnych twórców teatru radiowego. 

Nie żyje Anna Retmaniak

Dziennikarka swoją pracę w Polskim Radu rozpoczęła w redakcji Muzyki i Aktualności, a już w 1956 nadawała relacje z Węgier, kiedy tam trwało powstanie. W latach 60. przeszła do redakcji literackiej, a niedługo po tym na antenie pojawiła się jej autorska audycja "Konfrontacje", podczas której dyskutowano o literaturze i sztuce. W 1968 rozpoczęła prowadzenie audycji „Portret słowem malowany”, w której mogliśmy ją słyszeć przez wiele lat. Dziennikarka prezentowała w niej sylwetki znanych aktorów, a także innych artystów powiązanych z teatrem. Dodatkowo to właśnie Retmaniak była autorką audycji „Gdy zgasną światła rampy”.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wkład Anny Retmaniak w rozwój Polskiego Radia był niewyobrażalny, a jej głos doskonale znają tysiące, jak nie miliony Polaków. Wiele pokoleń wręcz wychowało się na jej audycjach, które zdążyły już przejść do historii. Jej śmierć jest niewyobrażalną stratą, nie tylko dla samego Polskiego Radia, ale i dla całego polskiego dziennikarstwa. Niestety coraz mniej jest osób, które do swojej pracy podchodzą z taką pasją i zamiłowaniem. Informację  śmierci dziennikarki przekazała jej rodzina, jednak nie została podana dokładna przyczyna zgonu. Dziś o godzinie 22 na antenie radiowej Jedynki zostanie wyemitowane wspomnienie Anny Remaniak.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gwiazdor "Na Wspólnej" zmarł w samotności i zapomnieniu. Okoliczności jego śmierci do dziś są zagadką
  2. Nie żyje Wanda. Była jedną z największych polskich wokalistek. Przegrała z OKRUTNĄ i bezlitosną chorobą. Miliony Polaków są w rozpaczy
  3. 79-letni Jerzy chciał iść kupić viagrę. Riposta jego żony rozkłada na łopatki, popłaczecie się ze śmiechu
  4. Nastolatka nagle umarła. Kiedy po śmierci lekarz wyjął ohydztwo z jej żołądka, ścięło go z nóg
  5. Sprawdziliśmy ile kosztuje schabowy w restauracji Gessler. Dwa razy, bo za pierwszym nie mogliśmy uwierzyć
  6. Dziś z samego rana Polsat przekazał smutną informację. Nie żyje legendarny muzyk, którego kochały miliony

źródło: TVP Info

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News