Fani legendarnego zespołu pogrążeni w żałobie. Niestety, nie żyje

Fani legendarnego zespołu pogrążeni w żałobie. Niestety, nie żyje Źródło: Pikio.pl

Nie żyje persona związana z kultowym zespołem rockowym. Zmarła legenda przyczyniła się do wzrostu zainteresowania i międzynarodowej sławy formacji. Gdyby nie ona, mieszkańcy Europy nie mogliby cieszyć się twórczością, która z pewnością przejdzie do historii. Pogrążeni w żałobie fani grupy muzycznej zapamiętają ją jako niezwykle utalentowaną i zaangażowaną artystkę. To niesamowita strata.

Nie żyje Irena Sedlecka, czeska rzeźbiarka związana z brytyjskim zespołem Queen. Kobieta miała 91 lat. Zmarła we wtorek 4 sierpnia w Londynie, gdzie spędziła kilka ostatnich dekad życia. Gdy media obiegła tragiczna informacja o jej odejściu, fani grupy rockowej nie mogli uwierzyć. Jej śmierć jest nieodżałowaną stratą dla kultury Czech, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii. Najpopularniejsze dzieło popularnej rzeźbiarki na zawsze odmieniło działanie sektora turystycznego w tym ostatnim kraju. Gitarzysta grupy, Brian May, darzył artystkę szczególną sympatią.

Nie żyje legenda związana z zespołem Queen

Irena Sedlecka była czeską rzeźbiarką i członkinią Królewskiego Brytyjskiego Towarzystwa Rzeźbiarzy. Urodziła się 7 września 1928 roku w Pilznie w Czechosłowacji. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Pradze. Była bardzo ceniona w swojej ojczyźnie. W 1967 roku otrzymała Nagrodę Lenina za jedną z rzeźb. W tym samym roku zdecydowała się na ucieczkę z komunistycznego reżimu. Wspólnie z mężem i trójką dzieci podróżowała przez Jugosławię, Włochy i Francję, by w końcu osiedlić się w Wielkiej Brytanii. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Błyskawicznie zyskała sławę na wyspach Zjednoczonego Królestwa. Fenomenalny posąg Matki Boskiej i Dzieciątka Jezus z żywicy, wykonany w 1975 roku na zamówienie Kathleen Hunt z Walthamstow, był początkiem jej spektakularnej kariery. Przez kolejne lata stworzyła wiele innych cennych dzieł, które dziś królują wśród kolekcji znawców sztuki. Międzynarodowy rozgłos zyskała jednak dopiero w latach 90., kiedy to podjęła się zadania stworzenia rzeźby legendarnego muzyka zespołu Queen, Freddiego Mercurego

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje gwiazda głośnego hitu. Zgwałcił ją wnuk wpływowego polityka, matka przekazała informacje o jej śmierci
2. Nagła konferencja Szumowskiego. Wszystko wiadomo, wrócą uciążliwe obostrzenia
3. Dramatyczne wydarzenia w TVP na żywo. Są ranni, podczas transmisji doszło do tragedii

Monumentalna statua z brązu stanęła w Montreaux nad Jeziorem Genewskim w Szwajcarii. W jej odsłonięciu uczestniczyli rodzice Freddiego Mercurego, Jer i Bomi Bulsara, jego siostra Kashmira, gitarzysta grupy Queen, Brian May, a także śpiewaczka operowa, Montserrat Caballé, z którą Freddy Mercury nagrał wspólną płytę "Barcelona". Pomnik stworzony przez rzeźbiarkę, która nie żyje, jest jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych Szwajcarii. Zdjęcie monumentu trafiło na okładkę ostatniego albumu studyjnego Queen, płyty "Made in Heaven".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ważna wiadomość dla urodzonych przed 1970 rokiem. To już pewne
  2. Kinga Duda ukrywała prawdę przed wszystkimi. W końcu się wydało
  3. NBP właśnie przekazało informację dla wszystkich Polaków. Obowiązuje już od dziś
  4. Nie ma odwrotu, będą nowe obostrzenia. Wiceminister ujawnia szczegóły
  5. Dziennikarze udali się na grób Piotra Woźniaka-Staraka, zastali niespodziewany widok. Jest pusty?

Źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News