Nie żyje wielki Polak
Pixabay Arcaion
Agata Jaroszewska - 1 Maja 2020

Wyjątkowo smutna wiadomość obiegła media. Nie żyje wielki Polak

Nie żyje płk Mieczysław Stachiewicz, który zapisał się on na kartach polskiej historii. Smutne wiadomości na temat pilota Dywizjonu 301, dotarły do mediów - wielki Polak zmarł w Londynie. Uczestnik historycznych wydarzeń to kolejna osoba, od której mogliśmy dowiedzieć się z pierwszej ręki tego, jak wyglądały zdarzenia opisane w naszych podręcznikach do historii. Coraz częściej słyszy się o odejściu takich osób i trzeba głośno powiedzieć o tym, jak wielka jest to strata dla nas wszystkich, ponieważ żywi uczestnicy tak wielkich wydarzeń są niezastąpioną skarbnicą wiedzy.

Nie żyje pułkownik Wojska Polskiego Mieczysław Stachiewicz, był pilotem Dywizjonu 301. Wielki Polak odznaczony był między innymi Orderem Orła Białego. Wcześniej informowano o wykryciu u niego zarażenia koronawirusem.

Owczarek niemiecki i gęśOwczarek niemiecki miał być uśpiony z powodu agresji. Gęś uratowała mu życieCzytaj dalej

Nie żyje Mieczysław Stachiewicz

Mieczysław Stachiewicz zmarł w Londynie w wieku 102 lat. O jego śmierci poinformował za pośrednictwem Twittera ambasador Polski w Wielkiej Brytanii.

- Jestem głęboko zasmucony wiadomością o śmierci pułkownika Mieczysława Stachiewicza. Był wielkim patriotą! Był pilotem Dywizjonu 301, wybitnym działaczem Polonii w Wielkiej Brytanii oraz honorowym prezesem Instytutu Józefa Piłsudskiego w Londynie. Moje myśli i modlitwy są z jego rodziną - przeczytać możemy we wpisie Arkadego Rzegockiego. To dla całego narodu polskiego ogromna strata. Oficjalnej przyczyny śmierci pułkownika nie podano, jednak wcześniej, jak informuje Wirtualna Polska, Instytut Józefa Piłsudskiego podzielił się wiadomością na temat stanu zdrowia pilota.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Michał Wiśniewski po raz piąty stanął na ślubnym kobiercuNowa, piąta żona Wiśniewskiego skrywa niemałe tajemnice. Zdradzamy kilka z nichCzytaj dalej

Nie poinformowano o oficjalnej przyczynie zgonu

Informacja została przekazana przez Instytut około dwóch tygodni temu poprzez Facebooka. Nie wiadomo, czy zgon Mieczysława Stachiewicza był powiązany z zakażeniem się koronawirusem.

- Honorowy Prezes Mieczysław Stachiewcz wraca do zdrowia. Nasz kochany Szef zaraził się koronawirusem w szpitalu. Życzymy Mu szybkiego powrotu do pełni sił - taki wpis pojawił się na profilu Instytutu Józefa Piłsudskiego w Londynie. Uczestniczący w II wojnie światowej mężczyzna zmarł w wieku 102 lat. Dla wielu wiadomość, która obiegła media jest wyjątkowo smutna. Nie żyje wielki Polak, był żywą lekcją bohaterskiego patriotyzmu.

Dzisiaj grzeje:

1. Rząd planuje wprowadzić nową opłatę. Sięgną do portfeli większości Polaków

2. Policja wprowadza wzmożone kontrole. Od dziś możesz dostać wysoki mandat

Jego historia jest imponująca

Płk Mieczysław Stachiewicz przyszedł na świat w Warszawie 21 maja 1917 roku, a w roku 1937 wstąpił do Wojska Polskiego, z którym walczył we wrześniu 1939 o wolność swojego kraju. Był internowany w Calafat nad Dunajem, jednak w styczniu 1940 roku udało mu się uciec do Francji. Po kilku miesiącach został przeniesiony do Wielkiej Brytanii i tam trafił w szeregi 301. Dywizjonu Bombowego Ziemi Pomorskiej. Historia jego życia jest niczym gotowy scenariusz na film. Rodzinie zmarłego składamy najszczersze kondolencje.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Kierowcy busów mają sposób na ominięcie restrykcji. GIS alarmuje, to karygodne powinni zostać ukarani
  3. Poznaliśmy płeć dziecka Lewandowskich? Znajoma pary się wygadała, nikt się nie spodziewał
  4. Nikt nie mógł przewidzieć, tuż przed majówką całą Polskę obiegła niebywała wiadomość. Dotyczy każdego kierowcy
  5. Przygarnęła zaniedbaną suczkę. Nie wiedziała, że pies skrywa tajemnicę, gdy prawda wyszła na jaw, od razu musiała reagować
  6. Wyjątkowo smutna wiadomość obiegła media. Nie żyje wielki Polak
  7. Uczniowie zaczepili szkolną kucharkę mającą schorowaną matkę. Odwróciła się i odkryła sekret skrywany przez uczniów

Katarzyna DowborKatarzyna Dowbor cudem powstrzymała łzy. Tragedia rodzinna, trudno pojąć, jak mogło do niej dojśćCzytaj dalej

Źródło: WP

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News