nie żyje tragedia Francja
Twitter disclosetv
Joanna Szwalikowska - 29 Października 2020

Brutalny atak na terenie kościoła, są ofiary śmiertelne. Wielka tragedia za granicą

Nie żyją trzy osoby, z kolei kilka pozostałych zostało rannych w wyniku brutalnego ataku, do którego doszło przed kościołem. Zatrważające informacje obiegły świat.

Nie żyje co najmniej trzy osoby, z kolei kilka innych zostało rannych w wyniku brutalnego ataku, do którego doszło przed kościołem. W związku z atakiem powołany został sztab kryzysowy.

Nieoficjalnie: padła konkretna data wprowadzenia ponownego lockdownuNieoficjalnie: padła konkretna data wprowadzenia ponownego lockdownuCzytaj dalej

Nie żyją co najmniej trzy osoby. Brutalny atak przed kościołem

W czwartek rano doszło do zatrważających scen w pobliżu bazyliki Notre Dame w Nicei w południowo-wschodniej części Francji. W wyniku brutalnego ataku nożownika zginęły co najmniej trzy osoby, a kilka zostało rannych, poinformowała policja. Władze Nicei pilnie zwołały sztab kryzysowy.

- Nicejska policja zatrzymała sprawcę ataku niedaleko bazyliki Notre Dame - przekazał na Twitterze w czwartek mer Nicei Christian Estrosi, który pojawił się na miejscu zdarzenia. Jego zdaniem, wszystko wskazuje na atak terrorystyczny.

Policja zdołała zatrzymać sprawcę dramatycznego zdarzenia. Mężczyzna został ranny, w związku z czym przetransportowano go do szpitala. Na ten moment nie udało się potwierdzić tożsamości ani motywów napastnika. Istnieją jednak podejrzenia, iż był to zamach terrorystyczny.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

BBC News przekazało, że ofiarami prawdopodobnie mieli być pracownicy parafii katolickiej. Służby jednak nie skomentowały w żaden sposób informacji, dlatego wciąż pozostaje ona w sferze domysłu.

- Francja | Kobiecie ścięto głowę po ataku nożownika w Nicei - podaje źródło policyjne - poinformowało Polskie Radio 24 na Twitterze. Na źródło policyjne miała powołać się z kolei agencja Reutera. Mer Nicei wezwał mieszkańców do jedności. Z kolei szef MSW zwołał sztab kryzysowy.

Do ataku miało dojść około godziny 9 rano. Agencja AFP powołała się na źródła policyjne, według których dwie osoby - mężczyzna oraz kobieta zginęli w bazylice Notre Dame. Trzecia z kolei, która została ciężko ranna, zmarła w znajdującym się w pobliżu barze, w którym znalazła schronienie.

Mer Nicei Christian Estrosi przekazał, że jedną z ofiar miał być kościelny strażnik. Z kolei źródło policyjne agencji Reutera informuje, iż jedna z ofiar, kobieta, miała zostać zdekapitowana. Estrosi dodał również, iż napastonik podczas ataku miał krzyczeć "Allahu Akbar", nawet w momencie, gdy był zatrzymywany przez policję.

Dzisiaj grzeje:

1. Mamy potwierdzenie, właśnie przedłużono uciążliwy zakaz. Wiemy do kiedy potrwa, dotknie wielu Polaków

2. Właśnie wydano ostrzeżenie dla Polaków. Może być niebezpiecznie

3. Rodzina pogrążona w żałobie, przekazała tragiczne informacje. Nie żyje Gabriel Wiśniewski

Gerald Darmanin, minister spraw wewnętrznych Francji przekazał, iż w mieście trwa operacja policyjne. Została uruchomiona komórka kryzysowa, a okolice bazyliki oddzielono kordonem policyjnym. Po ataku miała wybuchnąć panika, opisywali świadkowie.

Zdaniem mera, był to atak terrorystyczny. Jak informuje TVN24, do Nicei wybiera się prezydent Francji Emmanuel Macron. Ofiary ataku zostały uczczone minutą ciszy przed deputowanych Zgromadzenia Narodowego. Służby Francji zostały wezwane do wzmocnienia czujności oraz bezpieczeństwa zgromadzeń, zwłaszcza chrześcijańskich. AFP wyjaśniło, iż zalecenia powstały w wyniku gróźb wysuwanych przez organizację Thabat, któa jest zbliżona do Al-Kaidy oraz po zamordowaniu nauczyciela historii Samuela Paty'ego przez islamistę pod Paryżem.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Grochola przerywa milczenie. Wyznała, co jej oprawca zrobił kotu. Nie mieści się w głowie
  2. Z ostatniej chwili. Nie żyje Józef Klimza, media podały najgorsze wiadomości, tysiące Polaków w żałobie
  3. Wojsko wychodzi na ulice w Polsce. Morawiecki właśnie wydał nowe zarządzenie
  4. Pilna zmiana w godzinach dla seniorów. Rząd właśnie ją wprowadził
  5. Wszyscy się mylili. Koronawirus zaraża inaczej niż sądziliśmy, nowe odkrycie nie pozostawia złudzeń
  6. W stronę Ziemi leci ogromna asteroida. Jej prędkość jest porażająca, uderzenie miałoby katastrofalne skutki
  7. Wymieszaj składniki widelcem i wyłóż na patelnię. W mniej niż 5 minut zrobisz placuszki lepsze niż placki ziemniaczane
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Polskie Radio, Wirtualna Polska, TVN24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News