Wygląda na to, że Jacek Kurski już wie jak ,,odbić sobie” straty finansowe, które poniesie TVP w związku z przeniesieniem festiwalu w Opolu do innego miejsca. Już niedługo w życie wejść mają przepisy, które poprawić mają ściągalność abonamentu radiowo-telewizyjnego.

Projekt nowelizacji ustawy, w którym znajdą się nowe zasady dotyczące płatności za telewizję, już w ciągu kilku dni trafić ma pod głosowanie posłów. Zgodnie z zawartymi w nim przepisami operatorzy telewizji kablowych będą musieli informować Pocztę Polską o swoich klientach.

Następnie urzędnicy sprawdzać będą, czy wskazany klient płaci abonament. Jeśli nie, czeka go wizyta kontrolera.

Kwota abonamentu – 22,7 złotych miesięcznie – póki, co pozostać ma niezmieniona. Wszystkie osoby, które nie zarejestrowały odbiorników, będą musiały jednak zrobić to w ciągu trzech miesięcy od chwili wejścia ustawy w życie. Koszt rejestracji wynosi 136,2 złotych.

W przypadku braku zarejestrowania odbiornika w wyznaczonym czasie, liczyć należy się z karą, której wysokość nie jest jeszcze ustalona, jednak z pewnością wyniesie ona co najmniej kilkaset złotych. Jeśli ustawa zostanie przegłosowana, to w życie weszłaby już we wrześniu obecnego roku. Przeciwnicy pomysłu zauważają, jednak, że łamie on postanowienia ustawy o ochronie danych osobowych.

...

Zobacz również