Nie wiesz gdzie zrobić przedświąteczne zakupy? Tu jest najtaniej

Nie wiesz gdzie zrobić przedświąteczne zakupy? Tu jest najtaniej Źródło: fot. pixabay.com

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, a wraz z nimi przedświąteczne zakupy. Jak co roku stanowią one niemały wydatek i problem. Poniższa lista przedstawia, gdzie jest najtaniej.

Złość, kłótnie i stres, a to wszystko, zanim jeszcze rodzina zapuka do naszych drzwi, by spożyć z nami kolację wigilijną. Bitwa o konsumenta trwa już od tamtego miesiąca i żadne przedsiębiorstwo nie bierze jeńców. Sklepy prześcigają się w obniżaniu cen i wysokości nakładów na reklamę. ZOBACZ TAKŻE: Politycy chcą nowego święta. W środku lata Skąd zatem wiadomo, gdzie jest najtaniej i gdzie najlepiej zrobić zakupy, by uniknąć rozczarowania? Listę miejsc, które zadowolą każdego, stworzyli dziennikarze RMF MAXXX. Z ich badania, jak można było się domyślić, wynika, że bazary są droższe od supermarketów, a na liście drożyzny króluje oczywiście karp.

Przedświąteczne zakupy

Ryba, która dopiero od kilkudziesięciu lat cieszy się statusem tradycyjnej na wigilijnym stole, kosztuje około 30 złotych za kilogram. Taka cena występuje w np. w Częstochowie i w Koszalinie, a niewiele taniej jest w Szczeciene i Gorzowie Wielkopolskim. Pamiętać trzeba, że żywa ryba kosztuje o połowę taniej. ZOBACZ TAKŻE: Anomalie na Arktyce zapowiadają drastyczne zmiany pogodowe na Boże Narodzenie w Polsce Ważne są także jajka, których ceny w supermarketach zaczynają się od 5 złotych za 10 sztuk. Na targowiskach kupuje się je zwykle na sztuki, a w Nowym Sączu jedno jajko kosztuje 1,20 zł. źródło: rmf24.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News