Ukraińcy są najliczniejszą grupą imigrancką w Polsce. Od kilku lat w ogromnym tempie rośnie liczba wniosków o stały pobyt. Niestety kobiety pochodzące z Ukrainy są w Polsce traktowane jednoznacznie. To, co im się proponuje, przechodzi ludzkie pojęcie.

Weronika, 24-letnia absolwentka dietetyki przyjechała do Polski i szuka pracy. Umieściła nawet w związku z tym ogłoszenie w Internecie. Okazuje się, że jej wykształcenie oraz poprzednia praca nie ma zbyt dużego znaczenia, bo większość ofert, które dostaje, to oferty związane z przemysłem seksualnym.

– Mnóstwo tego jest, naprawdę. Dostaję tego typu wiadomości non stop, już strasznie się tym zmęczyłam, bo mnie to nie interesuje, chcę znaleźć normalną pracę. Dzwonią do mnie w środku nocy, piszą maile, esemesy, obiecują zatrudnienie i dobre pieniądze – wyjaśnia.

Jak się okazuje, nie tylko pieniądze mają skusić kobiety z Ukrainy do podjęcia takiej pracy. By przekonać się o tym, jak wiele jest tego typu ofert, dziennikarka przeprowadziła prowokację. Umieściła w Internecie podobne ogłoszenie, w którym zaznacza, że ma 19 lat, pochodzi z Ukrainy i szuka pracy. Jedna z ofert naprawdę szokuje.

– Posłuchaj, to nic takiego, po prostu chcę ci pomóc. Mówiłaś przecież, że jesteś tu sama i nie masz pieniędzy. Jeśli będziesz pracowała dla mnie na seks kamerkach czy pozowała do zdjęć erotycznych, załatwię ci Kartę Polaka, a potem obywatelstwo – obiecuje jeden z potencjalnych pracodawców.

...

Zobacz również

Najseksowniejsze kobiety świata