Prezydent Andrzej Duda nie zwalnia tempa w związku z zaplanowanym przez niego referendum konstytucyjnym. Właśnie ogłosił, że w kwestionariuszu znajdzie się dodatkowe, kluczowe dla Polaków pytanie.

Zdaniem Prezydenta RP w referendum należałoby zapytać obywateli także o wiek emerytalny. Uważa, że w ustawie zasadniczej powinien znaleźć się zapis, który zablokuje możliwość dowolnego kształtowania wieku, w którym obywatele będą mogli przechodzić na emeryturę.

Jak mówi sam prezydent, chodzi o to, by nie mogła powtórzyć się sytuacja, w której rządzący zmieniają przepisy dotyczące wieku, w którym obywatele mogą przechodzić na emerytury. Zaznacza on jednak, że jego zdaniem moment przejścia na emeryturę powinien być prawem, a nie obowiązkiem.

– Cieszę się, że udaje się przywracać wolność w wielu punktach, jak chociażby wolność wyboru, jeżeli chodzi o możliwość prawa do emerytury, czyli to, co dzięki mojej inicjatywie ustawodawczej udało się w naszej Rzeczypospolitej przywrócić, czyli niższy wiek emerytalny niesprawiedliwie podwyższony i dać prawo do emerytury, a nie obowiązek przejścia na emeryturę
– mówił w czasie przemówienia w Wągrowcu prezydent Andrzej Duda.

Kontynuując wątek wolności obywatelskich, dodał on także, że posyłanie dziecka do szkoły w wieku sześciu lat powinno pozostawać w gestii rodziców, a nie państwa. Jego zdaniem planowane na 2018 rok referendum powinno dotyczyć również ustroju Rzeczypospolitej.

 

...

Zobacz również