Nie PO, Nowoczesna ani Kukiz. TA partia zmiecie PiS w następnych wyborach!
Jan Odyniec - 21 Stycznia 2018

Nie PO, Nowoczesna ani Kukiz. TA partia zmiecie PiS w następnych wyborach!

Prawo i Sprawiedliwość cieszy się niemalejącym poparciem. Z ostatnich sondaży wynika, że mogą liczyć na przytłaczającą większość parlamentarną, być może nawet przekraczającą 3/5 składu Sejmu. Jest jednak jedna partia, która może realnie zagrozić władzy PiS.

Wśród wszystkich partii i stowarzyszeń politycznych wydaje się, że jedynym zagrożeniem dla rządzącej większości jest Platforma Obywatelska. To największa opozycyjna frakcja w polskim Sejmie, mająca nieustannie drugie, po PiS poparcie.ZOBACZ TAKŻE: PiS rozpoczął wojnę, która przyćmi wszystko. Opozycja nie ma szansOkazuje się jednak, że to nie PO, nie trzecia w sondażach Nowoczesna ani prezentujące się jako jedyna merytoryczna opozycja stowarzyszenie Kukiz'15 mogą zagrozić Prawu i Sprawiedliwości.

Ta partia zmiecie PiS

Wśród wszystkich ugrupowań jest tylko jedna partia, która zdaje się mieć realne szanse zagrozić Zjednoczonej Prawicy. Tą frakcją, chociaż brzmieć to może kuriozalnie, jest Polskie Stronnictwo Ludowe. Partia, która w całej historii III RP nie była u władzy tylko wtedy, kiedy rządzili bracia Kaczyńscy, nazywana "wiecznym koalicjantem", ma szanse zniszczyć marzenia obozu rządzącego o nieograniczonej władzy w samorządach. PSL jest jedyną partią polityczną w Polsce, która może pochwalić się historią i strukturami pamiętającymi II RP i XX-lecie międzywojenne. To jedyna prawdopodobnie partia, która nie upadłaby, gdyby zlikwidowano w Polsce finansowanie partii z subwencji budżetowych.ZOBACZ TAKŻE: Kto nie będzie mógł zostać posłem? PSL nie chce chorych w Sejmie i pokazuje listęMa swoje struktury wszędzie, zaś jej członkowie są zazwyczaj niezwykle oddani partii i ideom ludowym. Od dziesiątek lat nieustannie zasiada w Sejmie i nawet jeśli balansuje na granicy progu wyborczego, zawsze się do niego dostaje. To dlatego Ludowcy są jedynym ugrupowaniem, które może być dla partii Jarosława Kaczyńskiego zagrożeniem.

PSL rusza do boju

Władysław Kosiniak-Kamysz uruchomił właśnie machinę kampanii jeszcze przedwyborczej. Na konwencji samorządowej Ludowców w Kraśniku w bardzo ostrych słowach podkreślił, że partia nie zamierza się poddać, zaś do wyborów idzie "bardzo dobrze przygotowana". - PSL jest i będzie. Z większą determinacją, niż kiedykolwiek i z większą wiarą w sukces idziemy do wyborów samorządowych po kolejne zwycięstwo - zaznaczył Kosiniak-Kamysz.ZOBACZ TAKŻE: CBŚ w końcu dorwała PSL-owca. Chodzi o PEDOFILIĘNie od dziś także wiadomo, że w wyborach samorządowych, które będą najbliższymi wyborami w Polsce, Polskie Stronnictwo Ludowe zawsze dużo zyskiwało i osiągało niezwykle dobre wyniki. Wynika to właśnie z dobrze skonstruowanych i rozległych struktur partyjnych w całej Polsce. Wiele więc wskazuje na to, że w niektórych regionach PSL może realnie walczyć o władzę, a w części samorządów PiS będzie zmuszony wchodzić z tą partią w koalicje.
Ile aut ma Beata Kempa? Kto by pomyślał! Prześwietlamy sekrety majątkowe politykówIle aut ma Beata Kempa? Kto by pomyślał! Prześwietlamy sekrety majątkowe politykówCzytaj dalej
Te memy DOSKONALE podsumowują rok 2017!Te memy DOSKONALE podsumowują rok 2017!Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News