Prędkość z jaką rozwija się medycyna, przekracza nasze najśmielsze oczekiwania. To, co dziś jest normą, jeszcze parędziesiąt lat temu opisywane było w książkach science-fiction. Przeszczep głowy może być kolejnym tego typu zjawiskiem. Wiemy, gdzie i kiedy do niego dojdzie.

Już od pewnego czasu głośno było o rosyjskim śmiałku, który zdecydował się poddać operacji. Ostatecznie jednak mężczyzna wycofał swoją kandydaturę. Co zaskakujące w tej sytuacji, Valery Spiridonov swoją rezygnację umotywował… brakiem poczucia bezpieczeństwa. Podobno lekarze nie potrafili zapewnić mu cienia szansy na przeżycie.

W związku z rezygnacją pacjenta, pomysłodawca operacji zamierza ją przeprowadzić w Chinach. Włoski neurochirurg, Sergio Canavero wyznacza jej termin na początek 2018 roku. W przeprowadzeniu operacji ma mu pomóc zespół chińskich lekarzy pod przewodnictwem Xiaopinga Rena z Harbin Medical University, gdzie ma zostać przeprowadzony zabieg.

Razem z moimi kolegami z Harbin Medical University idzie nam coraz lepiej. Nie chcemy jednak dzielić się jeszcze szczegółami z opinią publiczną. Podzielimy się dobrymi informacjami dopiero wtedy, kiedy będziemy na to w pełni gotowi – tłumaczy Canavero.

źródło: tech.wp.pl

...

Zobacz również

11 teorii spiskowych, które naprawdę dają do myślenia