Warszawski Ratusz obiecywał, że podczas Euro 2016 na Placu Defilad będzie ustawiona strefa kibica. Okazuje się, że nic z tego, ponieważ władze boją się organizacyjnej porażki i paraliżu w związku ze szczytem NATO. 

O zmianie planów poinformował rzecznik warszawskiego Ratusza, Bartosz Milczarczyk. Uważa, że strefa kibica nie może powstać w momencie gdy w stolicy będzie się odbywał szczyt NATO, czyli, według niego, największe wydarzenie w historii Polski.

Władze obawiają się, że gdy większość uwagi funkcjonariuszy pochłonie szczyt NATO, strefy kibica nie będą odpowiednio zabezpieczone. To szczególny środek ostrożności, szczególnie w kontekście zagrożenia terrorystycznego.

– Zjazd w Warszawie przywódców i przedstawicieli państw członkowskich Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego będzie miał  miejsce 8 i 9 lipca, jednak przygotowania do zabezpieczenia tego wydarzenia rozpoczną się dużo wcześniej. Planowana strefa kibica na pl. Defilad miała działać do 10 lipca – mówił.

W warszawskiej strefie kibica miało oglądać mecze nawet 10 000 osób, co miało być zbyt dużym obciążeniem dla służb pochłoniętych przygotowywaniem szczytu NATO.

źródło: naTemat.pl

Zobacz również