Kiedy ogłoszono, że Komitet Obrony Demokracji będzie maszerował w Warszawie 11 listopada, wielu było przekonanych, iż dojdzie do konfrontacji zwaśnionych środowisk. Na szczęście do starcia nie dojdzie.

Komitet Obrony Demokracji również zorganizuje swój marsz 11 listopada, aczkolwiek godzina oraz trasa pochodu będzie zupełnie inna niż narodowców, którzy tradycyjnie zbiorą się na Marszu Niepodległości. Minister Mariusz Błaszczak przekonywał w TVP Info, że pozytywnie wpłynął na sytuację i dzięki temu starcie zostanie uniemożliwione.

Niebezpieczeństwo zadymy powstało z racji tego, że Komitet Obrony Demokracji oraz narodowcy delikatnie mówiąc nie darzą się sympatią. Ponadto przypominano, że dopiero ubiegłoroczny Marsz Niepodległości był pierwszym od dawna podczas którego było spokojnie.

Nie oznacza to jednak, że do żadnej awantury nie dojdzie. Minister Błaszczak stwierdził, iż 11 listopada będą organizowane również inne marsze, które nazwał „mającymi charakter konfrontacyjny”.

– Bardzo się cieszę i uważam, że mówiąc to ,co mówiłem pozytywnie wpłynąłem na tę sytuację. To jednak nie koniec, gdyż, jak się dowiedziałem, 11 listopada również inne organizacje zarejestrowały swoje marsze i pochody. Niestety część z tych organizacji ma charakter konfrontacyjny. To próba zderzenia się – mówił Błaszczak.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie:

...

Zobacz również