Wielka kompromitacja NFZ? Respiratory stoją na nieczynnym oddziale

Wielka kompromitacja NFZ? Respiratory stoją na nieczynnym oddziale Źródło: Pixabay 1662222

NFZ wciąż nie może podjąć decyzji w sprawie nieużywanego sprzętu. Respiratory stoją nieużywane na jednym z polskich oddziałów. Decyzji nie przyspiesza nawet zagrożenie koronawirusem. Ten sprzęt na pewno mógłby zostać lepiej wykorzystany.

Urzędnicy NFZ wciąż nie podjęli decyzji w sprawie włączenia oddziału intensywnej terapii w Kluczborku do sieci szpitali. Nowoczesne respiratory pozostają nieużywane. Wszystko przez to, że od czterech lat nie przyznano finansowania. W obliczu pandemii koronawirusa taka sytuacja wydaje się być niczym innym, jak marnotractwem potrzebnego sprzętu szpitalnego.

NFZ nadal zwleka z podjęciem decyzji o wprowadzeniu nowoczesnego oddziału intensywnej terapii w Kluczborku do sieci szpitali. Na oddziale znajduje się osiem łóżek z respiratorami, które mogłyby służyć podczas pandemii koronawirusa. Jednak NFZ wciąż nie podjął decyzji w sprawie finansowania. Taka sytuacja wywołała wielką irytacje i zażenowanie prezesa szpitala Vital Medic w Kluczborku. Urzędnicy wstrzymują się z orzeczeniem od czterech lat.

Przeciąganie decyzji NFZ sprawia, że marnuje się nowoczesny oddział

Sytuacja w szpitala w Kluczborku jest dowodem na to, jak wolno potrafi funkcjonować NFZ. Położona tam placówka VItal Medic ma nowoczesny oddział intensywnej terapii, wyposażony w osiem łóżek z respiratorami. Niestety nawet w przypadku zagrożenia życia, lekarze nie mogą z niego skorzystać. Wszystko z powodu braku podjęcia decyzji o włączeniu oddziału do sieci szpitala. Urzędnicy zwlekają z przyznaniem finansowania.

Opieszałości NFZ w podejmowaniu decyzji nie może zrozumieć prezes szpitala, Piotr Duch. Zwłaszcza że nowoczesny oddział mógłby okazać się bardzo wartościowy w obliczu pandemii wirusa korony. Jednak urzędnicy wciąż nie przyznali dofinansowania, chociaż zwlekają już od czterech lat.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Sam jestem zażenowany, że teraz, gdy powinniśmy mobilizować się przed nadchodzącą falą zachorowań na koronawirusa, przychodzi mi zgłaszać pretensje. Tak, mamy nowy oddział intensywnej terapii, z ośmioma miejscami i nieużywanym osprzętem. Jego uruchomienie jest blokowane przez brak decyzji urzędników NFZ w Opolu - ujawnił Piotr Duch.

Dzisiaj grzeje: 1.Szpitale rozsyłają pilne SMS-y do Polaków. Komunikat najwyższej rangi

2.Lekarz oszacował, ile miesięcy będzie trwać wirus w Polsce. „Musimy szykować siły”

Obecna sytuacja kryzysowa może tylko uwypuklić słabe punkty NFZ. Trudno dziwić się zdenerwowaniem prezesa szpitala w Kluczborku. Nowoczesny i jednocześnie nieużywany oddział intensywnej terapii jest wielkim marnotrawstwem. Zwłaszcza że wojewoda 10 marca zwrócił się do NFZ w sprawie szybkiej reakcji. Mimo to, wciąż nie otrzymał odpowiedzi.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ksiądz nie chce odwołać rekolekcji. Według niego gorszy od koronawirusa jest wirus atakujący duszę
  2. Polscy skoczkowie poddani kwarantannie. W izolatce również Adam Małysz
  3. NBP poddaje pieniądze kwarantannie z powodu epidemii. Wiadomo, co to oznacza dla Polaków
  4. 11-latka długo nie wychodziła z łazienki. Gdy matka zajrzała przez okno, nogi się pod nią ugięły
  5. Do sieci wyciekło nagranie z polskiej karetki. Trudno uwierzyć co tam się dzieje
  6. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce

źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News