Kaczyński nie będzie leczył się na NFZ. W grę wchodzi tylko prywatna opieka

Kaczyński nie będzie leczył się na NFZ. W grę wchodzi tylko prywatna opieka Źródło: Flickr/Piotr Drabik

NFZ przynosi Polakom wiele powodów do narzekań. Co zamożniejsi rezygnują z państwowych szpitali, i słono płacąc, wybierają prywatną opiekę medyczną. Wśród nich jest Jarosław Kaczyński.

Leczenie na koszt NFZ wymaga nie lada cierpliwości. Brakuje lekarzy, kolejki są długie, a i nie wszystkie leki oraz operacje są refundowane. Czasami dostanie się do specjalisty graniczy z cudem. Dlatego też nie dziwi fakt, że niektórzy nie chcą pomocy państwa w leczeniu i korzystają z usług prywatnych klinik - choć oczywiście składki płacić muszą dalej. Co ciekawe, wielu polityków, którzy odpowiadają za stan służby zdrowia, sami z niej nie korzystają.

Jarosław Kaczyński ma kłopoty zdrowotne

Robert Mazurek gościł w swoim studiu Radosława Fogla, zastępcę rzecznika Prawa i Sprawiedliwości oraz przede wszystkim - bardzo bliskiego współpracownika Jarosława Kaczyńskiego. Okazało się, że trudy kampanii wyborczej bardzo negatywnie odbiły się na zdrowiu prezesa PiS.

- Nie mówimy tu o operacjach natury politycznej, tylko faktycznie - ortopedycznych. Jak na razie, biorąc pod uwagę to, że pan prezes jest osobą, która najmocniej w sztabie cisnęła na to, żeby odwiedzić wszystkie 41 okręgów w ciągu mniej niż 40 dni, które nam zostały do wyborów. Myślę, że jest całkiem nieźle - mówił na antenie RMF24.

Jarosław Kaczyński sam nie skorzysta z NFZ 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- To tak normalnie w kolejce stoi Jarosław Kaczyński? Zapisał się wcześniej na listę na te endoprotezy, czy też po znajomości? - zapytał redaktor Mazurek.

- Po znajomości raczej nie, wchodzi w grę prawdopodobnie prywatna służba zdrowia, aczkolwiek to jeszcze decyzja prezesa - odparł Radosław Fogiel.

Dzisiaj grzeje: 1. Uwielbiany piosenkarz jest ciężko chory. Codziennie przyjmuje tonę leków, wygląda strasznie
2. Niespodziewane słowa ws. śledztwa dot. ekshumacji Woźniak-Staraka. Wypowiedź inspektora obiega media

Prowadzący wywiad Robert Mazurek sam nie mógł uwierzyć w to, że Jarosław Kaczyński skorzysta z prywatnej służby zdrowia. Sądził, że prezes PiS jest jak Gomułka, który był mimo wszystko osobą dosyć skromną i stroniącą od konfliktów. Niektórych może natomiast oburzyć fakt, że polityk, który pośrednio ma odpowiadać za stan służby zdrowia, sam z niej nie korzysta, co nie jest najlepszą reklamą dla NFZ.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się na wydatek
  2. Mąż nagrał swoją żonę ukrytą kamerą. Był w szoku, gdy zobaczył, co robi z ich dzieckiem
  3. Krystyna Pawłowicz w nocy nie była w stanie wsiąść do taksówki. Posłance pomogła policja
  4. Nagrano Kaczyńskiego z ukrycia. Widać na filmie jak traktuje się "szeregowego posła"
  5. 102-letnia babcia nie mogła się pojawić na ślubie wnuczki. Panna młoda od razu postanowiła działać, jej pomysł

Źródło: RMF24

Następny artykuł