Ważny komunikat NFZ dla wielu Polaków. Wszystko zacznie się już 15 czerwca, podano kluczowe szczegóły

Ważny komunikat NFZ dla wielu Polaków. Wszystko zacznie się już 15 czerwca, podano kluczowe szczegóły Źródło: Pikio

NFZ z ważnym komunikatem. Nadejdą bardzo ważne zmiany, na których skorzysta wielu Polaków. Po tym, jak funkcjonowanie wielu pacjentów zostało zaburzone w związku z pandemią koronawirusa, działalność wznawiają uzdrowiska. Ustalono, że zmiany wejdą w życie 15 czerwca. Jednak zainteresowani będą musieli spełnić szereg obowiązkowych warunków.

Na oficjalnej stronie NFZ pojawiła się dobra informacja dla wielu Polaków. 15 czerwca działalność wznawiają uzdrowiska, które zostały zamknięte podczas pandemii koronawirusa w Polsce. NFZ jednak informuje, że leczenie uzdrowiskowe będzie przysługiwało tylko osobom, które spełnią konkretne warunki. W tej sprawie komentarza udzielił już prezes Adam Niedzielski.

NFZ musiał dostosować się do warunków, jakie zapanowały po wybuchu pandemii koronawirusa. Wstrzymano działalność uzdrowisk oraz ośrodków rehabilitacyjnych, co skomplikowało sytuację wielu pacjentów. Były to jednak niezbędne kroki, aby ograniczać ryzyko przenoszenia się koronawirusa i powstawania ognisk zarażeń. Zwłaszcza że w tego typu ośrodkach zazwyczaj znajduje się wiele starszych osób, które są w grupie wyższego ryzyka.

NFZ podaje szczegóły dotyczące powrotu działalności uzdrowisk

Jak informuje NFZ, od 15 czerwca działalność wznawiają uzdrowiska. Czekający na leczenie uzdrowiskowe pacjenci będą mogli je rozpocząć lub kontynuować, jeśli musieli przerwać terapię ze względu na pandemię koronawirusa. Jednak, aby skorzystać z leczenia, pacjenci muszą spełnić kilka warunków. Jednym z nich jest otrzymanie negatywnego wyniku testu na obecność SARS-CoV-2.

- O tym, gdzie wykonać takie badanie pacjenta poinformuje pisemnie właściwy oddział wojewódzki NFZ. Oddział wskaże adresy punktów pobrań oraz godziny, w których osoba oczekująca na rozpoczęcie leczenia uzdrowiskowego, będzie mogła poddać się badaniu - powiedział Adam Niedzielski.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Z komunikatu NFZ wynika, że testy na obecność koronawirusa będzie można wykonać nie wcześniej niż 6 dni przed terminem rozpoczęcia leczenia uzdrowiskowego. Zapewniono także, że testy są całkowicie refundowane. Dokumentem upoważniającym do wykonania badania będzie skierowanie na leczenie uzdrowiskowe lub rehabilitację. Na stronie pojawił się również wykaz grup pacjentów, którym będzie przysługiwała kuracja.

Dzisiaj grzeje: 1. Media obiegła tragiczna wiadomość. Z powodu koronawirusa zmarł uwielbiany lekarz

2. Młoda mama nudziła się na kwarantannie. Zrobiła córce rzecz, przez którą internauci zmieszali ją z błotem

NFZ wyodrębniło trzy grupy: pacjenci, który mają potwierdzone skierowanie na leczenie uzdrowiskowe po 15 czerwca - realizacja odbywa się na podstawie tego skierowania; mieli rozpocząć leczenie w okresie od 14 marca do 14 czerwca; musieli przerwać leczenie uzdrowiskowe z powodu pandemii (turnus leczniczy trwał poniżej 15 dni). Z oświadczenia wynika, że leczenie przysługiwało będzie także kolejnym pacjentom, którzy oczekują rozpoczęcia leczenia. Komunikat możecie przeczytać tutaj. Niedawno pisaliśmy też o ważnej wiadomości, którą podało Ministerstwo Zdrowia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wczesne objawy raka trzuski. Nie wolno ich lekceważyć
  2. Zbigniew Boniek podzielił się z Polakami bardzo smutną informację. Łączymy się w bólu
  3. Porównano obecne ceny truskawek i ceny sprzed roku. Różnica przyprawia o zawrót głowy
  4. Sławomir coraz mniej przypomina siebie. Jego nowe zdjęcie zdumiewa, fani nie mogli go poznać
  5. Spacerując po cmentarzu natrafiła na widok, którego nie da się zapomnieć. Wygląd grobu sprawia, że przechodzą ciarki
  6. Każda kasa w Biedronce skrywa cenną tajemnicę znaną nielicznym. Jej odkrycie jest mocno wartościowe

Źródło: nfz.gov.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News